عملکرد سیستم گرمایش از کف 

گرمایش از کف، سیستم گرمایشی نوینی است که در بسیاری از کشورهای جهان اول به علت صرفه جویی در سوخت، انجام می شود چرا که هزینه سوخت در این کشورها بسیار بالا است. از طرفی با کمک این سیستم، گرمای مناسب و یکسانی در محیط خانه ایجاد شود. در سیستم گرمایش از کف، از لوله های پنج لایه استفاده می شود و گرمای ایجاد شده توسط آن، تا دو متر از ارتفاع زمین را پوشش می دهد.

 

چرا سیستم گرمایش از کف را انتخاب کنیم؟

  • سیستم گرمایش از کف، یکی از مطمئن ترین و بی خطرترین روش های گرمایشی است. با کمک سیستم گرمایش از کف، گرما به آرامی از کف خانه به سمت بالا می رود.
  • حرارت و دما در همه جای محیط به یک اندازه پخش می شود.
  • استفاده از لوله های 5 لایه باعث شده تا در این سیستم، ضخامت پوشش کف تا حد قابل توجهی کاهش یابد. با لوله های 5 لایه در سیستم گرمایش از کف، سقف های بلندتر و سازه های مستحکم تری داریم.
  • با کمک سیستم گرمایش از کف، رادیاتور، بخاری و شومینه و دیگر وسایل گرمایشی از خانه حذف می شوند و فضای خانه برای انجام انواع دکوراسیون ها، آماده است. در این سیستم نیازی به پوشاندن همه بخش های خانه با فرش نیست.
  • از آن جایی که در سیستم گرمایش از کف، لوله های آب گرم از زیر سازه رد می شوند، گرمای موجود در کف خانه، برای سالمندان و افرادی که زمینه پا درد دارند بسیار مناسب است.
  • صرفه جویی در مصرف سوخت تا 25 درصد با کمک این نوع سیستم گرمایشی، انجام می شود.

 

بهترین لوله برای سیستم گرمایش از کف

لوله های pex al pex piping نسل جدیدی از لوله های آب ساختمانی هستند که تا حداکثر دمای 90 درجه سانتیگراد را می توانند تحمل کنند. لوله های 5 لایه با تحمل فشار 10 بار، امروزه نه تنها در سیستم لوله کشی آب ساختمان ها کاربرد دارند، بلکه در لوله کشی های کف ساختمانی به منظور گرمایش از کف نیز، استفاده می شود و تا کنون بهترین لوله برای سیستم گرمایش از کف شناخته شده اند.

 

چرا از لوله های 5 لایه در سیستم گرمایش از کف استفاده می شود؟

لوله های پنج لایه pex , pert از پنج لایه تشکیل شده که قابلیت های این لوله را تا حد شگفت انگیزی بالا می برد. این لوله ها بر خلاف لوله های قدیمی، تحت تاثیر دمای بالا، شکل خود را از دست نمی دهند و دچار انبساط و افت فشار آب نمی شوند. از این رو انتخاب مناسبی برای سیستم گرمایش از کف هستند. این لوله ها بیش از 50 سال ماندگاری دارند. در برابر مواد شیمیایی همچون اسید و باز، مقاوم اند. در داخل لوله های پنج لایه پکس نه تنها جلبک و باکتری رشد نمی کند، بلکه اکسیژن نیز نفوذ نمی کند که همین امر موجب عدم پوسیدگی لوله از درون می شود.

 

مراحل اجرای گرمایش از کف

  • تعیین محل جعبه کلکتور

در اجرای سیستم گرمایش از کف، ابتدا محل مناسبی برای جعبه کلکتور در نظر بگیرید. جعبه کلکتور باید دسترسی آسانی به سیستم تامین کننده گرما داشته باشد. یعنی باید در نزدیکی پکیج یا موتورخانه باشد.

  • عایق کاری کف زمین

به منظور جلوگیری از هدر رفت انرژی، باید کف زمین را عایق کاری کنیم. فوم های عایق که از اتلاف انرژی جلوگیری می کنند، در کف زمین به کار می روند. همچنین تمام درزها باید عایق گیری شود.

  • نصب لوله های 5 لایه

مهمترین بخش اجرای سیستم گرمایش از کف، اجرای لوله کشی است. لوله های پنج لایه را باید به صورت حلزونی و یا مارپیچ، به یکدیگر وصل کرد. فواصل لوله ها با توجه به شرایط آب و هوایی، متفاوت است. لوله های پنج لایه که به کلکتور بسته شده اند، یک راه ورود و یک راه خروج دارند. آب گرم تا دمای دلخواه از آن ها عبور می کند و گرمایش از کف ایجاد می شود.

  • بتن ریزی و نصب کف پوش ها

بعد از این که نصب لوله های پنج لایه ، باید سلامت آن تست شود تا از عدم نشت و صحت اجرای لوله کشی، اطمینان حاصل کرد. سپس کف محیط با بتن پوشیده می شود. بتن ها بین 2 تا 4 سانتی متر روی لوله ها را می پوشانند تا گرما سریع تر وارد محیط شود. روی آن ها نیز، از کف پوش های مناسبی همچون سرامیک، پارکت و موزاییک استفاده می شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کلمات کلیدی :

لوله های پنج لایه pex , pert-لوله های پنج لایه پکس-اجرای سیستم گرمایش از کف-نصب لوله های پنج لایه-سیستم گرمایش از کف-لوله های پنج لایه-لوله های 5 لایه در سیستم گرمایش از کف-pex al pex piping-بهترین لوله برای سیستم گرمایش از کف-خط توليد لوله پنج لايه ، خط تولید لوله تک لایه پکس pex ،توليد لوله پنج لایه PEX ، تولید لوله هاي پنج لايه پکس، لوله 5 لایه ، خط تولید لوله pex-al-pex،لوله PEX،PEX-AL-PEX PIPE،لوله کامپوزيت آلومينيوم و پکس ،