• info@BPSICO.ir
  • 3197 133 913 98+

خط توليد لوله دو تايی UPVC

خط توليد لوله دو تايی UPVC
  • خط توليد لوله دو تايی UPVC
  • خط توليد لوله دو تايی UPVC
  • خط توليد لوله دو تايی UPVC
  • خط توليد لوله دو تايی UPVC
  • خط توليد لوله دو تايی UPVC
  • خط توليد لوله دو تايی UPVC
  • خط توليد لوله دو تايی UPVC
خط توليد لوله دو تايی UPVC
UPVC double pipe production line
0 view
ایران , چین
پیشگامان صنعت ایران


اطلاعات کلی
عنوان فارسی خط تولید و یا ماشین آلات : خط توليد لوله دو تايی UPVC
عنوان انگلیسی خط تولید و یا ماشین آلات : UPVC double pipe production line
مشخصات فنی
محصول تولیدی

PVC PIPE|UPVC PIPE| خط توليد لوله PVC| خط توليد لوله پي وي سي|خط توليد لوله UPVC | خط توليد لوله پليکا|خط توليد لوله فاضلابي

 

خط توليد لوله هاي يو پي وي سي UPVC

محصولات PVC-U از پودر خام PVC از طريق يک فرآيند فشاري و دمايي شکل مي‌گيرند. دو فرآيند اصلي که در توليد استفاده مي‌شوند، عبارتند از اکستروژن براي توليد محصولات پيوسته نظير لوله، و قالب‌گيري براي محصولات مجزا نظير اتصالات.
فرآيند مدرن PVC-U مستلزم به‌کار‌گيري روش‌هاي علمي-صنعتي پيشرفته براي کنترل دقيق متغيرهاي فرآيند است. ماده‌ي پليمري مورد استفاده، پودري با جريان آزاد است که نيازمند اضافه کردن پايدارکننده‌ها و روان‌کننده‌هاي مختلف است. به همين دليل انتخاب فرمولاسيون و پس از آن اختلاط، دو عامل حياتي در فرآيند توليد محسوب مي‌شوند.
 
 پليمر و افزودني‌ها به دقت وزن مي‌شوند و سپس به واحد اختلاط (ميکسر) مي‌روند. ميکسرهاي با سرعت بالا، مواد اوليه را با يکديگر مخلوط مي‌کنند تا يک مخلوط خشک يکنواخت حاصل شود. در اين مرحله، دمايي در حدود °C190 از طريق اصطکاک و برش در ميکسر ايجاد مي‌شود. در مراحل مختلف فرآيند اختلاط، افزودني‌ها ذوب شده و روي سطح دانه‌هاي PVC را پوشش مي‌دهند. پس از رسيدن به دماي مناسب، مخلوط به صورت اتوماتيک به يک مخزن خنک‌کننده انتقال مي‌يابد و دمايش به سرعت به حدود °C?? کاهش مي‌يابد.
اکسترودر  قلب فرآيند توليد لوله‌ي PVC-U است، که داراي يک سيلندر با المنت‌هاي حرارتي قابل کنترل است که در آن مارپيچ‌/مارپيچ‌هاي دقيقي مي‌چرخند. اکسترودرهاي جديد ماشين‌هاي بسيار پيچيده‌اي هستند که به دقت طراحي شده‌اند تا فشار و برش روي مواد در تمام مراحل فرآيند قابل کنترل باشد.
محصول مرحله‌ي قبل به درون سيلندر و مارپيچ فرستاده مي‌شود تا از طريق گرما، فشار و برش به حالت «مذاب» مورد نظر برسد. در حين گذر از ميان مارپيچ، ذرات PVC از تعدادي نواحي حرارتي مي‌گذرد که باعث تراکم، يکنواختي بيشتر و گازگيري از جريان مذاب مي‌شود. آخرين ناحيه فشار را افزايش مي‌دهد تا مواد مذاب از داخل قالب عبور کنند و بر اساس اندازه و مشخصات لوله‌ي مورد نظر شکل بگيرند. طراحي قالب از اهميت بسيار بالايي برخوردار است، چرا که تأثير زيادي روي يکنواختي خواص محصول نهايي دارد.
پس از آن که لوله از قالب اکسترودر خارج شد، در يک کاليبراتور به کمک جريان هوا يا وکيوم به اندازه‌ي مطلوب مي‌رسد. طول کاليبراتور در حدود سه برابر قطر لوله است. اين طول براي ثابت کردن قطر لوله قبل از مرحله‌ي پاياني سرمايش در حمام آب با دماي کنترل شده ضروري است.
لوله به وسيله‌ي يک دستگاه کشش با سرعت ثابت از مراحل کاليبراسيون و سرمايش عبور مي‌کند. کنترل سرعت بسيار مهم است، چرا که بر روي ضخامت ديواره‌ي محصول نهايي تأثير مي‌گذارد. يک چاپگر همراستا در فواصل مشخص، لوله‌ها را بر حسب اندازه، نوع، تاريخ و ... نشانه‌گذاري مي‌کند و يک اره‌ي اتوماتيک  لوله‌ها را بر حسب اندازه‌ي مورد نياز مي‌برد.
يک دستگاه کوپله (Belling Machine) روي يک سر هر شاخه لوله، مادگي ايجاد مي‌کند . عموماً دو نوع مادگي وجود دارد: مادگي براي اتصال با با واشر لاستيکي و مادگي براي اتصال با چسب.
محصول نهايي پس از بازرسي و انجام آزمون‌هاي آزمايشگاهي کنترل کيفي به انبار مي‌رود  تا در نهايت به مقصد مورد نظر ارسال شود .
 
خواص و مزاياي لوله UPVC

1- مقاومت در برابر خوردگي:
لوله هاي PCV-U نارساناي جريان الکتريکي هستند و در برابر واکنش هاي الکتروشيميايي ناشي از اسيدها، بازها و نمک ها که منجر به خوردگي در فلزات مي شوند، مقاوم هستند. اين ويژگي در سطح داخلي و خارجي لوله ي PVC-U وجود دارد. در نتيجه، استفاده از لوله يPVC-U در کاربردهايي که در آن خاک مهاجم وجود دارد، بسيار به صرفه است.

2- مقاومت شيميايي بالا:
PVC در برابر بسياري از الکل ها، روغن ها و مواد نفتي غيرآروماتيک مقاوم است. اين ماده همچنين در برابر اکثر خورنده ها نظير اسيدهاي غيرآلي، بازها و نمک ها مقاوم است. براي کارهاي معمول آبرساني، لوله هاي PVC-U کاملاً در برابر مواد شيميايي موجود در خاک و آب مقاوم هستند. مسئله ي مقاومت شيميايي تنها هنگامي مطرح مي شود که محيط هاي غيرعادي وجود داشته باشد و يا از لوله براي انتقال مواد شيميايي استفاده شود.

3- مدول الاستيسيته ي بالا و انعطاف پذيري:
مقاومت لوله هاي PVC-U در برابر شکست يکي از مزاياي عملکردي مهم آنها محسوب مي شود. لوله هاي PVC-U تحت بار قادرند بدون شکستگي تغيير شکل بدهند. مدول الاستيسيته PVC-U يکي از مزاياي مهم آن براي کاربردهاي دفني محسوب مي شود، به خصوص در شرايطي که حرکت يا لرزش خاک محتمل باشد (زمين لرزه و ...). بالا بودن اين کميت باعث مي شود تا پديده دوپهني در اين لوله ها به حداقل برسد. همچنين با توجه به اين که ضخامت لوله هاي فاضلابي بر اساس مقدار مدول الاستيسيته ي رزين مصرفي در ساخت لوله تعيين مي گردد، بالا بودن مدولPVC-U باعث کاهش ضخامت لوله و افزايش سطح مقطع عبور جريان مي شود.

4- استحکام کششي بلند مدت:
لوله هاي PVC-U به گونه اي فرمول بندي مي شوند تا استحکام کششي بلند مدت بالايي داشته باشند. حداقل استحکام مورد نياز (MRS) (که در طراحي لوله هاي تحت فشار به کار مي رود)، براي لوله هاي PVC-U در حدود دو برابر بيشتر از مقادير متناظر ديگر لوله هاي پلاستيکي نظير پلي اتيلن است. به همين دليل هم ضخامت لوله هاي PVC-U نسبت به ساير لوله هاي پلاستيکي کمتر بوده و در نهايت وزن کمتري نيز دارد، که اين مسئله مزيت مهمي محسوب مي شود.

 

5- نسبت استحکام به وزن بالا، وزن سبک:
استحکام بالاي PVC-U باعث حداقل شدن ضخامت و سبکي اين لوله ها مي گردد. لوله هاي PVC-U مزيت سبکي چشمگيري دارند که جنبه ايمني مهمي محسوب مي شود. امکان حمل و نقل آسان، آسيب هاي کاري را حداقل نموده و نصب و حمل و نقل ارزان تر را تسهيل مي کند. يک فرد مي تواند به راحتي دو لوله ي ? متري با اندازه ??? را حمل کند، ولي تنها قادر است کمتر از ?/? متر لوله ??? آهني را با همان نيرو حمل کند.

6- اتصالات آب بند:
يک مزيت مهم براي هر لوله  آب بندي اتصالات آن است. لوله هاي PVC-U با عمق دخول بالا و سيستم هاي اتصال اورينگي (Push-fit) توانسته است از طريق همين مزيت بسياري از محصولات سنتي را کنار بزند.

7- مقاومت در برابر سايش/خراش
لوله هاي PVC-U مقاومت بسيار بالايي در برابر سايش و خراش از خود نشان مي دهند. ثابت شده است که لوله هاي PVC-U دوام بسيار بالاتري نسبت به لوله هاي فلزي، سيماني و سفالي در برابر انتقال مواد دوغابي دارند.

8- استحکام ضربه:
تحت شرايط نرمال، لوله هاي PVC-U مقاومت نسبتاً بالايي در برابر آسيب هاي ناشي از ضربه در مقايسه با لوله هاي سفالي، سيماني و بيشتر مواد رايج در ساخت لوله دارند. با وجود کاهش مقاومت ضربه لوله هاي PVC-U در دماهاي بسيار پايين، استحکام ضربه ي آن همچنان بالاتر از حد نياز است.

9- مقدار زبري پايين:
زبري لوله عامل بسيار مهم و مؤثري در ايجاد افت فشار و کاهش دبي مي باشد. لوله هاي PVC-U به دليل داشتن سطوح داخلي بسيار صيقلي (ضريب زبري و اصطکاک پايين)، مقاومت بسيار پاييني در برابر جريان سيال از خود نشان مي دهند. علاوه بر اين، در بسياري از لوله ها باکتري ها در قسمت هاي زبر و داراي پستي و بلندي لوله تجمع مي کنند (تشکيل biofilm) و به مرور راه جريان آب را مي بندند، که اين امر باعث افت فشار جريان شده و بر سلامت آب آشاميدني نيز تأثير منفي مي گذارند. زبري هيدروليکي پايين لوله هاي PVC-U، با ممانعت از تشکيل بيوفيلم، علاوه بر کاهش افت فشار، مانع ته نشيني لجن در شبکه هاي فاضلابي شده و در شبکه هاي توزيع آب آشاميدني نيز باعث کاهش احتمال آلودگي مي شود. بنابراين هزينه هاي نگهداري اين لوله ها پايين بوده و طراحي اوليه ي خط لوله نيز بهينه تر صورت مي گيرد.

10-کيفيت آب:
استفاده از فرمولاسيون مناسب جهت توليد لوله هاي PVC-U موجب مي شود تا مطابق استانداردهاي NSF 61-62 بتوان از اين لوله ها جهت انتقال آب آشاميدني استفاده نمود و اطمينان حاصل کرد که مقادير سرب، قلع و ساير عناصر سمي نظير جيوه، کرم، کادميم و باريم زير حدود مجاز استاندارد مي باشند.

11- مقاومت در برابر شعله:
لوله ي PVC-U به سختي آتش مي گيرد و در غياب منبع خارجي شعله به سوختن ادامه نمي دهد. دماي شعله ور شدن خود به خودي آن ??? درجه سانتيگراد است، که بسيار بالاتر از اکثر مواد ساختماني است. در اثر سوختن PVC، گاز HCl آزاد مي شود که اين گاز از دسترسي اکسيژن به منطقه ي مشتعل شده جلوگيري مي کند. به همين دليل است که PVC را ماده اي خودخاموش شونده مي نامند.

12- قيمت مناسب:
علاوه بر مزاياي ممتاز ذکر شده براي لوله هاي PVC-U، قيمت اين لوله ها بسيار مناسب و قابل رقابت با ساير لوله هاي پليمري، فلزي، چدني و ... مي باشند. به طوري که امروزه لوله هاي PVC-U در دنيا يکي از گزينه هاي اصلي در شبکه هاي آب و فاضلاب مي باشند.

 موارد استفاده از يو پي وي سي
 - بيشتر در صنعت ساختمان ( درب و پنجره هاي دو و سه جداره و لوله) کاربرد دارد. همچنين در صنايع غذايي و دارويي و بهداشتي نيز مورد استفاده قرار ميگيرد.
 - صرفه جويي در مصرف انرژي تا 40%
    - مقاوم در برابر نفوذ باد؛ گرد و غبار، آب و باران به داخل تا 100%
    - مقاوم در برابر پوسيدگي و زنگ زدگي
    - عدم نياز به رنگ
    - عايق صوتي، حرارتي و برودتي
    - غير قابل اشتعال در مواقع آتش سوزي
    - قابليت بالاي انعطاف و تنوع در ساخت نگهداري و نظافت آسان
    - داراي عمر مفيد طولاني
    - نصب سريع و آسان
    - دوست دار محيط زيست ( بدون سرب)

 

مزايا و کاربرد لوله پليکا

موارد کاربرد لوله پليکا :

• سيستم آبياري تحت فشار (مزرعه)

• سيستم آبرساني شهري

• سيستم فاضلاب شهري

• سيستم فاضلاب ساختمان

• سيستم آبرساي از چاههاي آب

• سيستم آبرساني ساختمان

• انتقال کابلهاي برق و مخابراتي

• سيستم هواکس ساختمان

• سيستم تخليه آب باران

ويژگي هاي لوله پليکا :

1. فاقد زنگاب، پوسيدگي و رسوب، عدم تغيير رنگ، طعم و بوي آب

2. سهولت در نصب و اجرا بدون نياز به تجهيزات خاص مربوط به جوش لوله پلي اتيلن و لوله سبز

3. مقاوم در مقابل اسيدها و بازهاي موجود در فاضلابها

4. انتقال حرارت ناچيز در مقايسه با فلزات

5. مناسب جهت مناطق زلزله خيز، نشست پذير و مرطوب

6. عدم تخريبگر بودنن انبساط طولي

7. بالا بودن ضريب جريان لوله هاي پليکا در مقايسه با ديگر لوله ها و ثابت ماندن آن با گذشت زمان

8. داشتن کمترين ضريب انبساط طولي نسبت به ديگر پليمرها

قابل ذکر است که حلقه هاي آببندي (اورينگها) مورد استفاده در لوله و اتصالات پوش فيت ساخت کشورهاي آلمان، ايتاليا و سوئد بوده و با بهره گيري از فن آوري بسيار پيشرفته و فرمولاسيون خاص توليد ميشوند. اين واشرها در برابر کليه ترکيبات شيميايي موجود در فاضلاب مقاوم بوده و به راحتي PH هاي بسيار بالا و پائين را تحمل مينمايند و در نتيجه داراي عمر دائمي هستند

استانداردها و ويژگيها

محصولات تامين شونده طبق استاندارد ISO و EN بشرح زير طبقه بندي ميشوند:

لوله هاي پليکا فاضلابي جهت استفاده در داخل ساختمان زير و روي کار طبق استاندارد EN1329 و يا استاندارد ملي ISIRI9119 ايران

لوله و اتصالات پليکا فاضلابي پوش فيت جهت استفاده در محدوده يا خارج ساختمان و جمع آوري آبهاي سطحي (زير خاک) طبق استاندارد EN1401 و يا استاندارد ملي ISIRI9118 ايران

لوله و اتصلات پليکا انتقال آب تحت فشار طبق استاندارد EN1452 و يا استاندارد ملي ISIRI9117 ايران

لوله ها پليکا انتقال آب باران جهت نصب روي کار طبق استاندارد EN12200  و يا استاندارد ملي ISIRI ايران

لوله هاي پليکا انتقال کابلهاي مخابراتي و برق جهت نصب زير خاک طبق DIN16873 يا استاندارد ISIRI ايران

لوله تامين شونده از طرف اين شرکت در رده هاي مختلف فشار کاري PN6 تا PN25 (بار) به صورت چسبي و پوش فيت (PUSH FIT) تامين ميشود.

لوله پليکا فاضلابي چسبي :

اين لوله جهت استفاده در داخل ساختمان زير و روي کار طبق استاندارد EN1329 يا استاندارد استاندارد ملي ISIRI9119 ايران توليد مي شود

لوله پليکا آبرساني چسبي :

اين لوله پي وي سي جهت مصارف آبرساني تحت فشار به رنگ طوسي سير بر اساس استاندارد EN1452 يا استاندارد ISIRI9117 ايران توليد مي شود

لوله پليکا آبرساني اورينگي PUSH FIT  :

• اتصال مطمئن و موثر لوله ها در جهت آب بندي هر چه بهتر

• سادگي و راحتي اتصال و در نتيجه کاهش زمان نصب و افزايش سرعت عمل

• بي نياز به چسب و جوش عدم شکستگي ناشي از انقباض و  انبساط طولي

• عدم شکستگي حاصل از نشست ساختمان در اثر زلزله و نشست خاک

اين لوله ها به رنگ طوسي بر اساس استاندارد EN1452 يا استاندارد ISIRI9117 ايران (6 متري)

لوله پليکا مخابراتي :

اين لوله فقط در قطر 110 ميلي متر و با وزن 15 کيلوگرم در هر شاخه توليد مي شود

 

برچسب ها :لوله پليکا،لوله پليکا آبرساني اورينگي ،لوله پليکا آبرساني،لوله پليکا فاضلابي ،لوله و اتصلات پليکا انتقال آب، لوله و اتصالات،ويژگي هاي لوله پليکا ،سيستم آبياري تحت فشار ، کاربرد لوله پليکا ، لوله هاي PVC-U ، توليد لوله هاي PVC-U ، محصولات PVC-Uلوله هاي پلاستيکي،درب و پنجره هاي دو و سه جداره،

 

شرایط فروش

PVC PIPE|UPVC PIPE| خط توليد لوله PVC| خط توليد لوله پي وي سي|خط توليد لوله UPVC | خط توليد لوله پليکا|خط توليد لوله فاضلابي

 

 

مزاياي لوله پي وي سي upvc يا پليکا نسبت به لوله پلي اتيلن PE

1- براي ساخت گروه لوله هاي پي وي سي  (UPVC, PVC ) از مواد با وزن مخصوص Density معادل 0/933 gr/cm3 حدود 8/5 برابر از لوله هاي پلي اتيلن سبک تر مي باشد. استفاده مي گردد.

2- در لوله پي وي سي بر خلاف انواع لوله هاي ساخته شده نظير پلي اتيلن هرگز ترک هاي ناشي از تنش هاي دراز مدت (stress cracking) ديده نخواهد شد.

3- ضريب اصطکاک (friction coefficient)C>150 که نشانه صاف و صيقلي بودن بسيار زياد سطوح داخلي است.

4- جايگزيني زاويه 90 درجه به جاي 87 درجه و نيز وجود نداشتن زائده و برجستگي هاي اضافي (مثلاً لبه هاي حاصل از جوش دادن در مورد انواع اتصالات جوشي پلي اتيلن) و يکنواخت بودن کامل سطح مقطع و نبود گرايش به چسبندگي سبب مي شدو که عبور فاضلاب از درون شبکه عملاً بدون برخورد با هرگونه مانعي باشد و امکان گرفتگي مجاري به صفر مي رسد.

5- در خصوص سيفون که در واقع نوعي اتصال مي باشد که با نگهداري عمق معيني از آب در داخل مجاري خود مانند يک مسير يکطرفه عمل نموده و مانع از ورود گازهاي فاضلابي به درون ساختمان مي گردد که طبق استاندارد حداقل عمق آببند مي بايست کمتر از 25 ميليمتر نباشد که در لوله پي وي سي اين عمق حفظ مي گردد ولي در پلي اتيلن اين عمق به 15 ميليمتر کاهش مي يابد.

6- پي وي سي هم مانند ساير مواد در اثر تغييرات دما منقبض و يا منبسط مي شود افزايش دما با افزايش طول و کاهش آن با کوتاه شدن طول لوله همراه است .ضريب انبساط طولي در لوله پليکا معادل 1/1*0.0001*C-1 است با اين معني که هر متر از لوله و اتصالات ساخته شده به ازاي هر درجه سانتيگراد تغيير دما به اندازه 11/0 ميليمتر تغيير طول خواهد داشت در مقايسه ضريب انبساط طولي پلي اتيلن 1/9*0.0001*C-1 يعني حدود 7/1 برابر بيشتر از پي وي سي است.

7- ديگر خصوصيات لوله هاي پي وي سي نسبت به لوله پلي اتيلن شامل : کارائي و عمر مفيد بسيار بالا ، وجود سطح داخلي صيقلي و منتفي بودن امکان انسداد ، سبکي وزن و سهولت در نصب و...

مزاياي لوله هاي پي وي سي:

1- پي وي سي سبک تر است و به ازاي مقاومت مساوي به حجم مواد اوليه کمتري نياز دارد. يک لوله يو پي وي سي در حدود 0.7- 0.6 برابر لوله هاي پلي اتيلن همقطر خود وزن دارد

2- مواد اوليه پي وي سي کمي ارزان تر از پلي اتيلن است.

3- لوله هاي پليکا سخت تر است و در مقابل فشار و دما کمتر تغيير شکل مي دهد.

4- مراحل ساخت لوله هاي پي وي سي به ازاي واحد طول لوله به انرژي کمتري نياز دارد.

5- قيمت تمام شده لوله هاي پي وي سي تقريبا 60- 50 درصد لوله هاي مشابه از نوع پلي اتيلن است.

مزاياي لوله هاي پلي اتيلن:

1- پلي اتيلن از نظر محيط زيستي کم خطرتر از پي وي سي است. اين خطر فقط وقتي مطرح مي شود که مواد دچار آتش سوزي شود.

2- قابليت بازيافت مواد پلي اتيلن بيشتر است.

3- پلي اتيلن به خاطر نرمي بيشتر در مقابل ضربه مقاوم تر است.

4- پلي اتيلن در مقابل اشعه ماوراي بنفش خورشيد مقاوم تر است.

 

خواص و مزاياي لوله pvc يا پليکا 

لوله پليکا که نام ديگر آن لوله pvc داراي خواص و جزئيات زير مي باشد.

1-   مقاوم در مقابل خوردگي

لوله هاي پليکا در برابر عوامل خوردگي فلزات همچون واکنش هاي شيميايي و اسيد ها و بازها و نمکها ازخود مقاومت نشان مي دهند که اين ويژگي منحصر به فرد هم در سطوح داخلي و هم خارجي آن مشاهده مي شود.

2-      مقاوم در برابر مواد شيميايي

لوله هاي پليکا مقاومت بي نظيري در مقابل بسياري از مواد نفتي، غير آروماتيک، الکل ها، روغن ها، اسيدهاي غيرآلي رايج همچون اسيد سولفوريک، اسيد کلريدريک و بازها و نمک ها دارد که اين لوله ها را براي مصارف در شرايط محيطي بحراني و حتي انتقال مواد شيميايي مخرب مناسب مي سازد.

3-      انعطاف و مقاومت در برابر تنش هاي ناگهاني

مقاومت لوله هاي پليکا در برابر شکست  يکي از مزاياي مهم آنها در کاربري هاي فني است چرا که اين لوله ها قادرند تحت فشار بدون شکست تغيير شکل داده و اين امکان را به مهندسين مي دهد که در گستره بيشتري از آنها بهره بگيرند حتي در شرايطي که حرکت  يا لرزش خاک وجود دارد از آنجا که ضخامت لوله هاي فاضلابي براساس مقدار مدول الاستيسيته رزين مورد مصرف در ساخت لوله UPVC تعيين مي گردد بالا بودن اين مدول باعث کاهش ضخامت لوله و افزايش سطح مقطع و افزايش حجم عبوري جريان مي شود.

4-      استحکام کششي در مدت زمان طولاني

لوله هاي upvc   استحکام بالايي که در مقابل کشش از خود نشان مي دهند و اين خاصيت به علت فرمولاسيون آن است.

5-      وزن سبک و استحکام بالا

حداقل استحکام مورد نياز MRS لوله پليکا معمولا دو برابر بيشتر از ساير لوله هاي پليمري است. اين استحکام باعث کم شدن ضخامت و افزايش ايمني در هنگام حمل و نقل و نصب مي گردد، براي روشن تر شدن موضوع به ذکر مثالي اکتفا مي کنيم: يک فرد دو لوله پليکا 6 متري با قطر 110 ميلي متر را مي تواند براحتي جابجا کند در حالي که او تنها قادر است کمتر از 5/1 متر لوله 110 ميلي متري آهني را با همان توان حمل کند.

-6      مقاومت در برابر ساييدگي و اجسام تيز و برنده

 در مواردي که انتقال مواد نيمه جامد مد نظر ماست  اين لوله هاي pvc  هستند که کارايي بالايي از خود نشان مي دهند چرا که در لوله هاي سنتي سابق سفالي، فلزي، سيماني مسائلي همچون اصطکاک داخلي و سايش مانعي بر سر جريان مناسب مواد دوغابي( نيمه جامد) ازداخل لوله ها مي شد ولي در لوله هاي پليکا اين موارد مرتفع گرديده است.

-7      آب بندي مناسب پس از نصب و بهره برداري

لوله هاي پي وي سي به علت دارا بودن سيستم اورينگ و تورفتگي کافي در هنگام نصب، سبب آب بندي بالا نسبت به لوله هاي مشابه و سنتي شده است.

-8      مقدار زبري پايين

به علت صاف و صيقلي بودن داخل لوله pvc سبب کاهش تجمع باکتري ها و عوامل بيماري زا و همچنين مانع ته نشيني لجن در سيستم و شبکه فاضلاب گشته و هزينه هاي تعمير و نگهداري شبکه را به نحو چشمگيري کاهش مي دهد و اين لوله ها با مسائلي مثل افت فشار جريان و مشکلات بهداشتي براي آبهاي آشاميدني مواجه نمي شوند.

-9      کيفيت آب آشاميدني

فرمول بندي مناسب اين لوله ها طبق استانداردهاي NSF 61-62 و عدم حضور عناصر سمي جيوه، کروم، باريم و... لوله هاي پليکا را براي شبکه هاي انتقال آب آشاميدني مناسب مي سازد.

-10      مقاوم در برابر آتشبه سبب دماي بالاي آتش گيري در حدود 454 درجه سانتي گراد و با ذکر اين نکته که در صورت آتش سوزي نيز به علت انتشار گاز هيدروژن کلرايد HCl که جرم ملکولي سنگين تري نسبت به اکسيژن دارد و همين محصول جانبي واکنش سوختن، سبب خاموش شدگي آتش پليکا مي شود

 

برچسب ها :لوله پليکا،لوله پليکا آبرساني اورينگي ،لوله پليکا آبرساني،لوله پليکا فاضلابي ،لوله و اتصلات پليکا انتقال آب، لوله و اتصالات،ويژگي هاي لوله پليکا ،سيستم آبياري تحت فشار ، کاربرد لوله پليکا ، لوله هاي PVC-U ، توليد لوله هاي PVC-U ، محصولات PVC-Uلوله هاي پلاستيکي،درب و پنجره هاي دو و سه جداره،

محصولات مشابه

خط توليد لوله UPVC
خط توليد لوله UPVC خط توليد لوله pipe PVC PE PP
خط توليد پرسرعت لوله آب و گاز HDPE
خط توليد پرسرعت لوله آب و گاز HDPE خط توليد لوله pipe PVC PE PP