خط توليد پنجره دو جداره UPVC|ماشين آلات ساخت درب و پنجره دو جداره UPVC|دستگاههاي مونتاژ درب و پنجره دو جداره UPVC|خط توليد درب و پنجره UPVC|ماشين آلات توليد درب و پنجره UPVC|خط توليد پروفيل UPVC|دستگاههاي ساخت درب و پنجره UPVC|خط مونتاژدرب و پنجره دو جداره UPVC|خط توليد شيشه دو جداره

خط توليد درب و پنجره  UPVC ، دستگاههاي مونتاژ درب و پنجره UPVC
 
 UPVC يو پي وي سي:

ماده ي اوليه ساخت پروفيل در پنجره هاي مدرن UPVC مي باشد که از مخفف کلمات (Unplasticised Poly Vinyl Chloride) تشکيل شده است.
اين ماده يک نوع تنوع ترموپلاست مدرن متشکل از مشتقات اصلي نفت خام و نمک طعام است. در فرآيند توليد UPVC با افزودن مواد مختلفي چون ضربه گيرها (Impact Modifier)، مواد ضد احتراق (Heat Stabilizers)، پر کننده ها (Fillers)، کمک کننده ها (Processiny Aids)، روان کننده هاي داخلي و خارجي (Internal & External Lubricants) و رنگ هاي صنعتي (Pigment) به دو ماده اصلي فوق، ترموپلاست UPVC به دست مي آيدکه ترکيب جديدي از ماده اوليه PVC بوده، ولي به علت خواص فيزيکي متفاوت اين ماده جديد اصطلاحا به آن يک ماده غير پلاستيک اطلاق مي شود.
 

 پروفيل UPVC :
 پروفيل UPVC يکي از مطمئن ترين و پر مصرف ترين مواد اوليه در ساخت درب و پنجره هاي ساختمان بوده و مشخصه اصلي آن زيبايي و استحکام مي باشد.
سبکي وزن، خمش پذيري، عدم اشتعال، عايق بودن در مقابل حرارت و الکتريسيته، مقاومت در برابر مواد شيميايي و بيولوژيک، قابليت تبديل به سطوح سيقلي، قابليت تلفيق با مواد افزودني مختلف و بالاخره انعطاف پذيري در به کاربردن طرح هاي متعدد، پليمر مزبور را به مناسب ترين جايگزين براي آلياژهاي فلزي و غير فلزي در صنعت در و پنجره سازي تبديل نموده است.
 
تنوع ساخت در مدل هاي مختلف
 پروفيل UPVC با توجه به ضد ضربه بودن به راحتي قابل خم شدن هستند، از اين رو مي توان با اين نوع پروفيل هر نوع انحنا و قوس دلخواه را اعمال نمود.
پنجره ها به گونه اي طراحي شده اندکه قابليت نصب توري و پرده کرکره را دارا مي باشند.
مزاياي درب و پنجره دو جداره :
برخي از مزاياي درب و پنجره هاي دو جداره UPVC به شرح زير مي باشد
:: صرفه جوئي در مصرف انرژي
:: کاهش آلودگي صوتي
:: مقاوم در برابر اشعه ماوراي بنفش
:: حذف اثرات مخرب اشعه UV
:: کاهش آلودگي هوا
:: کاهش تابش سرد
:: هوا بندي کامل
:: تنوع در طرح و نوع بازشوها
:: تقويت مضاعف با استفاده از پروفيل گالوانيزه
:: عدم نياز به سرويسهاي مکرر
:: سهولت در نصب
:: مقاوم در برابر باد، باران، طوفان و ...
:: غير قابل اشتعال
:: قابليت بازيافت
:: نظافت آسان
:: قابليت استفاده از روکشهاي رنگي
ساخت درب و پنجره هاي پي وي سي از نوع سخت در سال 1960 در اروپا آغاز شد . با پيشرفت تکنولوژي و افزايش هزينه توليد درب و پنجره هاي چوبي آهني و آلومينيومي ، استفاده از اين نوع درب و پنجره ها رونق روز افزون يافته است .
سهولت ايجاد تنوع در طرح و رنگ استقامت فيزيکي وپايداري در برابر شرايط جوي متفاوت و همچنين قابليت باز يافت پي وي سي بکار رفته درساخت درب و پنجره  ، موجب تحولات عمده اي در اين صنعت شد . بکارگيري شيشه هاي دو جداره خاصيت عايق بودن در مقابل صدا و حرارت را در  پنجره هاي upvc افزايش داده است ، امروزه در کشورهاي اروپايي بيش از 70 درصد سهم بازار درب و پنجره متعلق به uPVC است .
معرفي اجزاي پنجره هاي upvc
:: قاب و بازشو پنجره از جنسuPVC
:: زهوارهuPVC
:: لاستيک درزبندي EPDM
:: پروفيل گالوانيزه
:: شيشه يا پنل
:: يراق آلات

انتخاب يراق آلات جهت ساخت پنجره هاي UPVC
هر پنجره با توجه به شعاع باز شو و بسته به ابعاد آن يراق آلات مخصوص به خود را دارد که در قسمتهاي قاب و لنگه پنجره نصب مي گردند . يراق آلات مصرفي در مجتمع صنعت از کيفيت بالا بر خوردار بوده و از لحاظ مقاومت در مقابل خوردگي به عنوان يکي از مهم ترين خواص يراق آلات در رده مورد قبول استاندارد هاي اروپايي مي باشد . همچنين استاندارد امنيت در مقابل سرقت نيز در يراق آلات مورد استفاده رعايت شده است.
 با توجه به نوع ساخت و يراق آلاتي که در درب و پنجره هاي upvc بکار مي رود ،انواع مختلف باز شو به شرح زير قابل ساخت مي باشد :
:: پنجره هاي ثابت (FIX)
:: پنجره هاي يک جهت باز شو
:: پنجره هاي يک جهت باز شو از بالا
:: پنجره هاي دو جهت باز شو
:: پنجره هاي کشويي
:: پنجره هاي فولکس واگني
:: پنجره هاي آکاردئوني
 پروفيل UPVC :
پروفيلهاي مورد نظر با توجه به نوع سفارش درب و پنجره انتخاب شده و پس از انجام محاسبات دقيق و مهندسي و آناليز ابعاد درب و پنجره طبق نقشه برش داده مي شوند.سپس تعدادي از اين پروفيلها به منظور ايجاد شيار آب به دستگاه مربوطه منتقل مي شوند. همزمان با عمليات مذکور پروفيلهاي گالوانيزه که به منظور تقويت پروفيلهاي upvc مي باشند ، برش داده شده و درون آنها با پيچ محکم مي شوند . در ادامه در صورت نياز به نصب دستگيره و يراق آلات (براي بخشهاي بازشو ) سوراخها و شيارهاي مورد نياز توسط دستگاه روي پروفيل تعبيه مي شود .
پروفيل گالوانيزه
مقاوم سازي  پروفيل UPVC  با استفاده از پروفيل گالوانيزه ، مقاطع پي وي سي بدليل انعطاف پذير بودن و از آنجائيکه بايد بارهاي مشخص را تحمل کنند حتما" بايد با مقاطع فلزي تقويت شوند .
استفاده از پروفيل تقويتي فلزي در داخل مقاطع پي وي سي به دلايل زير مورد نياز مي باشند:
:: جلوگيري از کمانش بيش از حد در برابر فشار باد
:: جلوگيري از کمانش بيش از حد به دليل وزن شيشه
:: کمک به عدم تغيير شکل پروفيل پي وي سي در اثر گرما
:: کمک به حمل و نقل
:: اتصال پنجره در درگاه نصب
:: نصب و کارکرد صحيح يراق آلات
پروفيل هاي تقويتي آهني بايستي به منظور مقاومت در مقابل خوردگي ،پوشش مناسب داشته باشند .پروفيلهاي تقويتي بايد در داخل پروفيل پي وي سي به گونه اي قرار گيرند که حرکت نکرده و لقي نداشته باشند و استحکام پروفيلهاي پي وي سي را به طور کامل حفظ نمايند ، محاسبات طراحي با اين فرض انجام مي شود که پروفيل تقويتي به طور کامل در داخل پروفيل پي وي سي قرار گرفته و در اثر اعمال بار به پروفيل پي وي سي با آن حرکت نخواهد کرد . استفاده از تقويت دو تکه اي در داخل مقاطع پي وي سي مجاز نبوده و بايد از آن اجتناب شود . پروفيل تقويتي در داخل پي وي سي بايد ثابت گردد،زيرا در غير اين صورت هيچگونه اثر استحکام بخشي نخواهد داشت.
شيشه دو جداره :
عدم استفاده از شيشه دو جداره در درب و پنجره هاي upvc ميتواند بسياري از خواص پيش گفته را مختل سازد ،لذا بمنظور دستيابي به تمامي مزاياي مذکور استفاده از  شيشه دو جداره در اين نوع از پنجره ها نه يک انتخاب بلکه يک الزام است.
در فرايند  توليد شيشه دو جداره ابتدا جامهاي شيشه بوسيله دستگاه حمل بر روي رکهاي دستگاه حمل اتوماتيک قرار مي گيرد به تعدادي که اپراتور مشخص مي کند به ميز برش اتوماتيک انتقال مي يابد اندازه شيشه هاي مورد نظر توسط نرم افزار بهينه سازي جهت به حداقل رساندن ضايعات توسط دستگاه طراحي و سپس برش داده مي شود .شيشه ها پس از جدا سازي به خط توليد شيشه دو جداره منتقل مي شود ابتدا شيشه ها با آب سختگيري شده بطور کامل شسته شده و پس از کنترل کيفي به مرحله بعدي منتقل مي گردد.
به موازات مراحل مذکور فريم هاي ما بين دو جدار (spacer ) توسط دستگاه خم کن (bending) بر اساس اندازه شيشه خم و برش داده مي شود و داخل فريم از مواد رطوبت گير پر مي شود.سپس دو لبه فريم توسط دستگاه بوتيل چسب زده مي شود که به منظور درزگيري و قرار گرفتن اسپيسر ما بين دو شيشه و چسبيدن آنها به يکريگر مي باشد .فريم ها جهت نصب روي شيشه انتقال مي يابند شيشه ها پس از نصب فريم به دستگاه پرس منتقل شده و همزمان گاز آرگون به صورت اتوماتيک به داخل شيشه دو جداره تزريق مي شود سپس توسط روبات محيط شيشه دو جداره با چسب پلي سولفايد به منظور درزبندي ثانويه پر مي شود.
 
فرآيند توليد درب و پنجره هاي UPVC
اندازه گيري
 از آنجا که تمامي مراحل ساخت درب و پنجره هاي يو پي وي سي توسط دقيق ترين دستگاهها و ماشين آلات انجام مي شود، اطلاعات ورودي به آن ها ، مربوط به اندازه ها وسايزها بايد کاملاً دقيق و بدون خطا باشد. از اين رو مرحله اندازه گيري بوسيله مترهاي ليزري (Laser measurment ) و توسط پرسنل آموزش ديده در نهايت دقت و ريزبيني انجام مي شود . دقت هر چه بيشتر در اندازه گيري منجر به توليد محصولي با کيفيت و همچنين بدون خطا در نصب مي شود.
 
طراحي
طراحي از جمله دشوار ترين و حساس ترين مراحل ، در فرايند توليد است . طراحي، شامل ساخت و دسته بندي اطلاعات نرم افزاري جهت وارد کردن به دستکاههاي CNC وهمچنين محاسبه قيمت تمام شده و ضمناً کاهش ضايعات و بهينه کردن محصول که نهايتاً منجر به کاهش قيمت تمام شده مي شود ، مي باشد . در بخش طراحي از نرم افزار تخصصي Logikal محصول شرکت آلماني ORGADATA AG استفاده شده و تيم طراحي از تخصص بالا و تسلط کامل به اين نرم افزار برخوردار مي باشد. از اين رو شرکت شعاع پنجره پارس موفق به دريافت گواهينام? مالکيت وحق استفاده از اين نرم افزار از شرکت مذکور گشته و از پشتيباني فني اين شرکت بهره مند مي باشد.
 
ساخت
 پس از نهايي شدن طرح و اندازه هاي يک پنجره يا درب، اطلاعات بدست آمده از نرم افزار، وارد رايان? مرکزي ماشين آلات CNC مي شود. اين رايانه، داده ها را تجزيه و تحليل کرده و دستورات لازم جهت ساخت درب يا پنجره مورد نظر را براي ماشين آلات ارسال مي کند و از اين پس، ماشين آلات با کمک دستگاه هاي کنترلي، تمامي مراحل را به صورت خودکار پيش خواهند برد. پروفيل ها براي تبديل شدن به يک درب يا پنجره به طور خلاصه مراحل زير را به ترتيب طي مي کنند:
ايجاد دريچ? خروج آب بارن، برش پروفيل ها بوسيل? ار? دو سر،  برش پروفيل هاي گالوانيزه و قرار دادن آنها درون پروفيل هاي uPVC، پيچ کردن قطعات گالوانيزه درون پروفيل هاي uPVC، ايجاد جاي دستگيره، جوش دادن پروفيل ها به يکديگر توسط دستگاه هاي جوش چهارسر، تميزکاري و يک دست سازي مقاطع جوش خورده، واشر کشي، نصب يراق آلات و دستگيره و نهايتاً نصب زهوار.

 شماتيک خط توليد در و پنجره UPVC
 کنترل کيفيت و رگلاژ
جهت حصول اطمينان از کيفيت محصول توليد شده وبرخورداري از استانداردهاي لازم ، اين محصولات در بخشي جداگانه، تحت آزمايشات و تست هاي گوناگون قرار داده ميشوند. چهارچوبهاي ساخته شده بر روي ديوارهاي مصنوعي قرار گرفته و توسط گيره هاي هيدروليکي در جاي خود محکم مي شوند. تست مقاطع جوش، مقاومت در برابر فشار و نيروهاي مکانيکي خارجي ، حفظ شرايط فيزيکي و عدم تغيير شکل و ... از جمله اين تست ها مي باشند. پس از آن نوبت به رگلاژ پنجره ميرسد. قاب ها و بازشوها بر روي ديوارهاي مصنوعي به دقت مورد بررسي قرار گرفته و سپس رگلاژ و تنظيم اوليه بر روي آنها صورت مي گيرد. پس از تنظيم ، قاب ها و بازشوها به انبار انتقال داده مي شوند تا در موعد مقرر، جهت نصب، به محل مورد نظر ارسال گردند.

نصب پنجره upvc
محصول توليد شده ، سپس جهت نصب به محل مورد نظر حمل مي گردد. از جمله مهمترين مراحل نصب پنجره، قرار دادن شيشه است. شيشه هاي دوجداره با کيفيت بالا و به صورت از پيش آماده شده، بدين شرح درون پنجره نصب مي شود:
ابتدا قاب پنجره در محل مورد نظر قرار داده شده و در فاصله خالي بين قاب و ديواره ، اسپيسرهاي (Spacer) مخصوص قرار داده شده تا حفظ فاصله مساوي در تمام جهات ، بين قاب پنجره و ديواره ها کاملاً رعايت گردد . سپس قاب بواسطه پيچ کردن درون ديوار محکم مي گردد. پس از پيچ کردن قاب پنجره درون ديوار ، ديگر احتياجي به اسپيسرها نيست ، آنها را برداشته و به جاي آن ها فوم هاي مخصوص تزريق مي گردد که فاصله بين قاب و ديواره را کاملاً پر مي کند . پس از تراشيدن ضايعات فوم تزريق شده و تميز کاري، محيط بيروني قاب پنجره را با چسب سيليکون کاملاً آب بندي کرده تا مانعي جهت نفوذ آب و گردوغبار و هر گونه ماده خارجي ديگر باشد . پس از اتمام کار نصب قاب پنجره ، نوبت به نصب باز شو از سمت داخل پنجره مي رسد. بازشو را به روي قاب نصب کرده وسپس شيشه را درون بازشو قرار مي دهند. پس از حصول اطمينان از تراز بودن چهار طرف پنجره ، زهوار شيشه (bead Glazing) را نيز جا زده و باز شوي پنجره را رگلاژ و تنظيم مي کنند . تمام مراحل مذ کور در نهايت، منجر به نصب موفق پنجره و سهولت و رواني استفاده از آن مي گردد.
لازم به ذکر است که دقت بيشينه در اندازه گيري اوليه منجر به بي عيب و نقص بودن عمليات نصب پنجره مي گردد.
 
مراحل نصب پنجره بطور خلاصه به شرح زير مي باشد :
1.   تميز کردن درگاه نصب
2.   جايگذاري پنجره و تراز کردن آن
3.   انجام سوراخ کاريهاي لازم
4.   ثابت کردن پنجره در محل نصب با استفاده از پيچهاي مناسب بمنظور اطمينان از ثبات بلند مدت
5.   نصب شيشه ها  و جا انداختن زهواره
6.   درز بندي نهايي با استفاده از تزريق فوم سيليکون
7.   رگلاژ نهایی

برچسب ها :خط توليد درب و پنجره UPVC ، ماشين آلات توليد درب و پنجره UPVC ، خط توليد پروفيل UPVC ، دستگاههاي ساخت درب و پنجره UPVC ، خط مونتاژدرب و پنجره دو جداره UPVC ، خط توليد شيشه دو جداره ،خط توليد پنجره دو جداره UPVC|ماشين آلات ساخت درب و پنجره دو جداره UPVC|دستگاههاي مونتاژ درب و پنجره دو جداره UPVC

خط تولید  ، خدمات فنی و مهندسی ،کارخانه تولید ،خط تولید لوله پنج لایه pex،خط تولید لوله پکس ،محصولات پلیمری ،صنعت پلیمر ، محصولات لاستیک و پلاستیک ، ماشین آلات تولید ،راه اندازی کارخانه ، نصب و راه اندازی خط تولید ، مشاوره صنعتی ، مشاوره تولیدی ،سرمایه گذاری صنعتی و تولیدی ، طرح توجیهی ، پروژه صنعتی ، سازنده خط تولید ،سازنده ماشین آلات ،اکسترود تولید ،سازنده اکسترودر تولید ،اکستروژن ،سازنده_دستگاه تولید لوله پنج لایه ،پلیمر ،تکنولوژی تولید ،فرآیند تولید ،تجهیزات صنعتی،

خط توليد پروفيل در و پنجره upvc، خط توليد داکت برق، خط توليد پنل ديوارپوش ، پانل ديواري و سقف کاذب pvc، خط توليد لوله پليکا PVC، خط توليد لوله تک لايه PEX ،خط توليد لوله پنج لايه کامپوزيت آلومينيوم و پکس  PEX AL PEX، خط توليد لوله يک لايه وچند لايه پلي اتيلن و پلي پروپيلن و پکس PP,PE,PEX، دستگاه لمينيت پانل، دستگاه هات استمپ پانل PVc خط UV ، هاي لايت يا براق پانل

,p production line FIVE LAYER PIPE ,PEX FIVE LAYER PIPE ,PIPING_PEX ,TUBE PEX ,PEX piping, ,PEX_AL_PEX ,PEX PIPE ,PEX_TUBE,production line ,PRODUCTION LINE POLYMER ,Trading Company, ,Production plan ,Industrial design ,Production Project ,Industrial project ,Technical Services ,Engineering services ,production technology ,Production Process ,Industrial equipment ,Machinery, ,Machine ,Setup Factory ,Installation production line Industry,Extrude,extrusion ,Industrial, ,Manufacturer production line, Manufacturer machines and machinery, #pex_pipe_production_line,

,Pex pipe machinery, Pex pipe machine, FIVE LAYER PIPE , ، PIPE PEX-AL-PEX ، pex five layer pipe production line, pex piping production machine  pex pipe، pex tube machinery، PEX tubing، PIPE MANUFACTURE pex-al-pex-pipe-five-layer-production-line-machinery-machine- piping-tubing-tube-ManufacturerEX-AL-PEX PIPE production machine|pex five layer pipe production line| piping machinery| tube tube|PEX tubing| tubing MANUFACTURE FIVE LAYER PIPE , , PERT ، PIPE PEX-AL-PEX ،pex pipe , pex five layer pipe production line, pex pipe production line  pex، pex piping ، pex pipe mashinery، PEX PIPE MACHINE،PEX AL PEX PIPE

خط توليد لوله پنج لايه و تک لایه آلومینیوم و پکس pex ، ماشین آلات توليد لوله پنج لایه و تک لایه پکس PEX ، دستگاه تولید لوله هاي پنج لايه ، کارخانه تولید لوله پنج لایه PEX ، خط تولید لوله تک لایه PEX , PERT خط-تولید-دستگاه-لوله-پنج-لایه-پکس-آلومینیومخط توليد لوله پنج لايه و تک لایه کامپوزیت آلومینیوم و پکس pex ، ماشین آلات توليد لوله پنج لایه و تک لایه پکس PEX ، دستگاه تولید لوله هاي پنج لايه ، کارخانه تولید لوله پلي اتيلن PEX ،