خط توليد پنجره دو جداره UPVC|ماشين آلات ساخت درب و پنجره دو جداره UPVC|دستگاههاي مونتاژ درب و پنجره دو جداره UPVC|مراحل نصب در و پنجره UPVC|درب و پنجره هاي يو پي وي سي| شيشه هاي دوجداره|درب و پنجره هاي دوجداره UPVC|پنجره upvc، شيشه هاي دوجداره

مراحل نصب در و پنجره UPVC

آموزش مراحل نصب درب و پنجره هاي يو پي وي سي و شيشه هاي دوجداره

نصب درب و پنجره هاي دوجداره UPVC ارتباط مستقيم با دوام و عملکرد اين نوع پنجره ها دارد ، عمليات نصب بايد به صورت حرفه اي و حتي الامکان توسط گروه نصاب سازند? درب و پنجره دوجداره و به گونه اي انجام شود که اهداف زير حاصل گردد:

الف - پنجره قابليت تحمل بارهاي زنده و مرده و بارهايي که طي استفاده به آن وارد مي شوند را دارا باشد .

ب - آب بندي و درزبندي کامل شده و از تبادل صوت و حرارت جلوگيري نمايد.

ج - به صورت راحت و مطمئن باز و بسته شده و نحوه باز و بسته و قفل شدن آنها به خريدار آموزش داده شود.

 

مراحل نصب درب و پنجره بطور خلاصه بشرح زير مي باشد:

1- تميز کردن محل نصب

2- جايگزيني پنجره يا درب و تراز کردن آن

3- ايجاد سوراخ هاي نصب روي فريم پنجره upvc در محل‌هاي مناسب

4- چک کردن پنجره و يراق آلات و شيشه و باز و بسته کردن درب و رفع ايرادهاي احتمالي که بعد از نصب مشکل ساز مي شوند.

5- ثابت کردن درب و پنجره در محل نصب با استفاده از پيچهاي مناسب بمنظور اطمينان از ثبات بلند مدت

6- درزبندي نهايي با استفاده از تزريق فوم و چسب سيليکون

7- کندن برچسب پروفيل درقسمتهايي که پس از نصب شيشه و پنجره دسترسي به آن قسمتها سخت يا غير ممکن مي شود.

8- نصب شيشه ها و جا انداختن زهوار

9- رگلاژ درب و پنجره

10- تحويل کار به خريدار و آموزش چگونگي استفاده و اخذ رضايت نامه از خريدار

 

شرايط و چگونگي نصب :

- پنجره ها قبل از نصب بايد در دماي استاندارد 5 الي 35 درجه نگهداري شده و از جابجايي بيش از حد و بي مورد و بي احتياط آنها جلوگيري شود. نصب پنجره ها بايد در شرايط و دماي 5 الي 35 درجه انجام پذيرد .

- زيرا در هنگام نصب ، پنجره ها ضربات و فشار شديدي را تحمل مي نمايند که در دوران استفاده معمول خود اين حد فشار و ضربه به آنها وارد نمي شود . يو پي وي سي که ماده اصلي آن پليمري است طبق خاصيت ساير پليمر ها و پي وي سي ها در دماي بسيار پايين و به خصوص زير صفر درجه تا حدودي خاصيت انعطاف خود را از دست داده و در عوض خاصيت سختي و شکنندگي پيدا مي کند و آستانه تحمل آن در مقابل ضربات شديد چکش و فشارهاي زياد وارده در هنگام نصب پايين مي آيد و ممکن است در هنگام نصب بشکند . در دماهاي بالاتر از 35 و بخصوص بالاتر از 40 در جه نيز انعطاف پذيري بيش از حد پي وي سي ممکن است باعث خمش يا پيچش آن در هنگام فشار هاي غير معمول هنگام نصب شود و از اين رو که کارکردِ درست پنجره و يراق آلات آن به ميزان زيادي به چگونگي نصب آن بستگي دارد اين موضوع باعث عملکرد نادرست يراق آلات خواهد شد و نصاب بايد دوباره مراجعه نموده وخمش و پيچش پنجره ها را رفع نمايد .

- البته يک پنجره خوش ساخت با يراق آلات و پروفيل استاندارد به ويژه با يراق آلات دو حالته و رگلاژ پذير پس از جاي گيري و نصب کامل در جاي خود مي تواند فشار و وزني بيش از يک صد کيلو گرم را در سطح يک لنگه خود پخش و تحمل نمايد و در شيشه و يراق و پروفيل و جوش آن هيچ مشکلي به وجود نيايد و از رگلاژ خارج نشود و شرايط دمايي فقط در هنگام نصب آن موثر است . زيرا در هنگام نصب فشارهاي بالا به يک سطح کوچک پنجره در حد سر چکش يا مته معادل 5/0 تا 3 سانتي متر مربع وارد مي شود و نيز جا بجايي پنجره ها ي بزرگ به محل نصب ، فشار زيادي را به نقاط جوش منتقل مي نمايد چنين فشارهايي پس از نصب پنجره فقط در شرايطي به پنجره وارد مي شود که فرد قصد معدوم کردن و ازبين بردن پنجره را داشته باشد .

- اگر اصرار بر نصب پنجره ها در دماهاي بسيار پايين يا بسيار بالا وجود دارد ؛ بايد پس از انتقال با احتياط پنجره ها به داخل ساختمان شرايط دمايي مناسب را در داخل ساختمان محيا نمود و پنجره ها را که در دماي استاندارد ساختمان قرار گرفته اند در جاي خود نصب نموده و بلا فاصله شيشه هاي آن را جا انداخته و پنجره را رگلاژ نمود . در صورتي که هر يک از مراحل نصب با فاصله و در حالي که دماي پنجره با دماي غير استاندارد محيط خارج تطبيق يافته صورت گيرد احتمال بروز مشکل وجود دارد .

- پس از نصب پنجره و قبل از نصب شيشه بايد برچسب پروفيل قسمتهايي که پس از نصب شيشه به آنها دسترسي وجود ندارد کنده شده و در صورتي که نصاب به اين موضوع توجه نداشت از طرف خريدار به او گوشزد شود .

- برچسب ساير قسمتها نيز بايد در صورت تکميل ساختمان و عدم رسيدن گچ و خاک و سيمان و رنگ به سطح پروفيل و حداکثر در فاصله 2 الي 3 ماه پس از نصب کنده شود . زيرا خشک شدن چسب برچسبها به خصوص در ارتباط با آفتاب ، کندن آنها را پس از مدت طولاني سخت مي کند .

- بهترين هنگام براي نصب پنجره ها پس از بتونه کاري و زدن آستري و قبل از اتمام کامل نقاشي است .

- لنگه هاي پنجره ها در هنگام نصب بهتر است حتي المکان با زير شيشه اي رگلاژ شوند و در صورت رگلاژ پذير بودن يراق آلات از امکان رگلاژ پذير بودن آنها در رگلاژهاي احتمالي بعدي استفاده شود .

- رگلاژ پنجره ها در هنگام نصب شيشه صورت مي گيرد از اين رو بايد جهت نصب شيشه ها از نصاب هاي مجرب پنجره يو پي وي سي استفاده شود ؛ از آنجا که نصب پنجره ها و شيشه ها در ارتباط با هم هستند نمي توان نصب پنجره ها را به يک گروه و نصب شيشه ها را به گروه ديگر سپرد.

- پروفيل انتظار پنجره ها بايد به صورت شاقول و تراز توسط خريدار به فروشنده درب و پنجره تحويل شود و در صورتي که اين پروفيل ها به صورت شاقول و تراز در جاي خود نصب نشده نصاب نبايد از آنها تبعيت کرده و بايد پنجرها را به صورت تراز نصب نمايد .

- خريدار بايد پس از نصب ، کليد قفل درب ها را از فروشنده يا نصاب تحويل گرفته و چگونگي قفل شدن يا کارکرد يراق آلات را آموزش ديده و قبل از خروج نصاب پنجره ها را به طورکامل باز و بسته نموده و چک نمايد.

- از اين رو که بخش عمده اي از مسئوليت کليه حوادثي که در ساختمان صورت مي گيرد به عهده خريدار يا پيمانکار کلي ساختمان است . بهتر است خريدار در فراهم آوردن موارد ايمني مخصوص به خود از جمله فراهم آوردن بالابر و يا زير پايي مناسب و يا در صورت نياز کلاه ايمني اقدام نموده و ساير امور ايمني را به نصاب گوشزد نمايد و خواستار رعايت آن گردد.

 

هزينه نصب :

هزينه نصب درب و پنجره ها در شهرستان کارخان? سازنده حداقل 10% از مبلغ قرارداد مي باشد. در موارد تعويضي معمولا 10% ديگر نيز به مبلغ فوق جهت کندن پنجره هاي قديمي اضافه مي گردد.

در شهرستانهاي غير از محل کارخانه سازنده هزينه رفت و آمد نصاب به علاوه درصدي که نسبت به دور بودن و شرايط شهر متغير است به درصد نصب اضافه مي گردد. (در اصل هزينه نصب بايد طوري تعيين شود که فروشنده بتواند چند ماه پس از نصب يک بار جهت رگلاژ پنجره ها نيز به محل نصب مراجعت نمايد.)

--- در صورتي که فريم انتظارآهني براي پنجره ها تعبيه نشده باشد بسته به نوع سنگ يا مصالحي که پنجره بر روي آن قرار مي گيرد از 5 الي 10% به هزينه نصب افزوده مي شود .

--- در صورتي که فريم آهني از گوشته ضخيمي برخوردار باشد يا داخل آن با سيمان پر شده باشد به طوري که پيچ خودکار و سرمته وارد آن نشود يا در آن گير کند از 5 تا 10 درصد به هزينه نصب افزوده مي شود.

--- در صورتي که بالاترين نقطه پنجره يا شيشه از 280 سانتي متر که ارتفاع معمول سقف است بالاتر باشد بسته به ارتفاع آن از 5 تا 15 درصد به درصد نصب افزوده مي گردد .

--- در صورتي که پنجره ها داراي عرض يا ارتفاع غير معمول و بزرگتر از 3 متر باشند و يا شيشه ها از يک متر مربع بزرگتر باشند علاوه براين که مسئوليت شکست آنها در حين نصب يا حمل با سفارش دهنده است هزينه نصب آنها از 5 تا 10 درصد بيشتر مي باشد و در صورتي که جابجايي آن از پاي کار تا فريم انتظار درحد قدرت نصاب نباشد سفارش دهنده موظف است نيرو يا ابزار لازم جهت قراردادن درب و پنجره يا شيشه را در فريم انتظار محيا ساخته و هزينه آن را بپردازد .

--- هزينه هاي حمل و جابجايي پنجره و شيشه هاي دوجداره از محل کارخانه تا پاي فريم انتظار و يا جابه جايي پنجره هاي قديمي کنده شده و تامين زير پايي ، داربست ، بالابر يا جرثقيل و تامين برق و نور کافي با خريدار است .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خط تولید  ، خدمات فنی و مهندسی ،کارخانه تولید ،خط تولید لوله پنج لایه pex،خط تولید لوله پکس ،محصولات پلیمری ،صنعت پلیمر ، محصولات لاستیک و پلاستیک ، ماشین آلات تولید ،راه اندازی کارخانه ، نصب و راه اندازی خط تولید ، مشاوره صنعتی ، مشاوره تولیدی ،سرمایه گذاری صنعتی و تولیدی ، طرح توجیهی ، پروژه صنعتی ، سازنده خط تولید ،سازنده ماشین آلات ،اکسترود تولید ،سازنده اکسترودر تولید ،اکستروژن ،سازنده_دستگاه تولید لوله پنج لایه ،پلیمر ،تکنولوژی تولید ،فرآیند تولید ،تجهیزات صنعتی،

خط توليد پروفيل در و پنجره upvc، خط توليد داکت برق، خط توليد پنل ديوارپوش ، پانل ديواري و سقف کاذب pvc، خط توليد لوله پليکا PVC، خط توليد لوله تک لايه PEX ،خط توليد لوله پنج لايه کامپوزيت آلومينيوم و پکس  PEX AL PEX، خط توليد لوله يک لايه وچند لايه پلي اتيلن و پلي پروپيلن و پکس PP,PE,PEX، دستگاه لمينيت پانل، دستگاه هات استمپ پانل PVc خط UV ، هاي لايت يا براق پانل

,p production line FIVE LAYER PIPE ,PEX FIVE LAYER PIPE ,PIPING_PEX ,TUBE PEX ,PEX piping, ,PEX_AL_PEX ,PEX PIPE ,PEX_TUBE,production line ,PRODUCTION LINE POLYMER ,Trading Company, ,Production plan ,Industrial design ,Production Project ,Industrial project ,Technical Services ,Engineering services ,production technology ,Production Process ,Industrial equipment ,Machinery, ,Machine ,Setup Factory ,Installation production line Industry,Extrude,extrusion ,Industrial, ,Manufacturer production line, Manufacturer machines and machinery, #pex_pipe_production_line,

,Pex pipe machinery, Pex pipe machine, FIVE LAYER PIPE , ، PIPE PEX-AL-PEX ، pex five layer pipe production line, pex piping production machine  pex pipe، pex tube machinery، PEX tubing، PIPE MANUFACTURE pex-al-pex-pipe-five-layer-production-line-machinery-machine- piping-tubing-tube-ManufacturerEX-AL-PEX PIPE production machine|pex five layer pipe production line| piping machinery| tube tube|PEX tubing| tubing MANUFACTURE FIVE LAYER PIPE , , PERT ، PIPE PEX-AL-PEX ،pex pipe , pex five layer pipe production line, pex pipe production line  pex، pex piping ، pex pipe mashinery، PEX PIPE MACHINE،PEX AL PEX PIPE

خط توليد لوله پنج لايه و تک لایه آلومینیوم و پکس pex ، ماشین آلات توليد لوله پنج لایه و تک لایه پکس PEX ، دستگاه تولید لوله هاي پنج لايه ، کارخانه تولید لوله پنج لایه PEX ، خط تولید لوله تک لایه PEX , PERT خط-تولید-دستگاه-لوله-پنج-لایه-پکس-آلومینیومخط توليد لوله پنج لايه و تک لایه کامپوزیت آلومینیوم و پکس pex ، ماشین آلات توليد لوله پنج لایه و تک لایه پکس PEX ، دستگاه تولید لوله هاي پنج لايه ، کارخانه تولید لوله پلي اتيلن PEX ،