خط توليد پنجره دو جداره UPVC|ماشين آلات ساخت درب و پنجره دو جداره UPVC|دستگاههاي مونتاژ درب و پنجره دو جداره UPVC|خط توليد درب و پنجره UPVC|خط توليد مونتاژ درب و پنجره UPVC|خط توليد پروفيل UPVC| ماشين آلات ساخت درب و پنجره UPVC| خط توليد در و پنجره UPVC

ويژگيهاي درب و پنجره‌هاي UPVC

تاريخچه پيدايش درب و پنجره هاي UPVC

ساخت درب و پنجره هاي UPVCحدوداً درسال 1960 ميلادي در اروپا آغاز گرديد.با پيشرفت تکنو لوژي و افزايش هزينه  توليد درب و  پنجره چوبي ‌،آهني و آلمينيومي استفاده از درب وپنجره هاي UPVC رونق روز افزون يافته است.سهولت ايجاد تنوع در طرح ورنگ و استقامت فيزيکي و پايداري در برابر شرايط جوي متفاوت وهمچنين قابليت با ز يافت بودن UPVC به کار رفته در ساخت اين نوع درب و پنجره موجب تحولات عمده اي در اين صنعت گرديده است .

تاريخچه  توليد درب و پنجره UPVC در ايران :

در ايران اولين بار در اواخر دهه 50 واحد توليد پروفيل و ساخت درب وپنجره UPVC حد فاصل شهرستان هاي بندرانزلي و رشت احداث گرديدو با اين که در سال هاي بعد واحدهاي توليدي ديگري در اين زمينه احداث گرديده است.ليکن به دلايل مختلف واحدهاي موجود از تکنولوژي کنوني بر خوردار نبوده و حجم عمده پروفيل مصرفي واحدهاي مونتاژ از منابع خارجي تامين مي گردد.امروزه در کشورهاي اروپائي بيش از 75% سهم بازار درب وپنجره متعلق به  پنجره هاي UPVC  مي باشد به طوري که به عنوان مثال در سال 1997 حدود 84 ميليون  پنجره  UPVCدر اروپا فروخته شده است .

 ويژگيهاي درو پنجره‌هاي UPVC :

1- استحکام

2- زيبايي فوق‌العاده

3- صرفه جوئي در مصرف انرژي تا ??%

4- کاهش آلودگي صوتي تا ميزان

5- پائين بودن ضريب انتقال حرارتي

6- حفظ محيط زيست از طريق بازيافت

7- مانع ورود گردو غبار و دود و گازهاي موجود از محيط بيرون به داخل

8- مقاوم در برابر شرايط مختلف آب و هوايي

9- مقاوم در مقابل نفوذ اشعه ماوراء بنفش خورشيد

10- عدم اشتعال در هنگام آتش سوزي و حريق

11- مقاوم در برابر زنگ زدگي ،خوردگي و رطوبت هوا

12- ايمن در برابر سرقت

13- بي نياز به صرف هزينه رنگ آميزي

14- تنوع در طرح و تطابق با هر نوع معماري

15- تنوع در رنگ

16- نظافت راحت و آسان

17- نصب آسان

18- ثبات رنگ در برابر اشعه خورشيد

19- مقاوم در برابر عوامل خوردگي – اسيدها و بازها و موارد شيميايي

20- مقرون به صرفه

21- تنوع در طرح و نوع بازشوها

22- تقويت مضاعف با استفاده از پروفيل گالوانيزه

23- عدم نياز به سرويسهاي مکرر

24- قابليت استفاده از روکشهاي رنگي

25- قابليت بازيافت

صرفه جوئي در مصرف انرژي

با توجه به اعلام تحقيقات سازمان بهينه سازي مصرف سوخت در ايران در حدود 45% از اتلاف انرژي از طريق پنجره هاي صورت مي گيرد. در اين خصوص بخش ساختمان با داشتن سهم حدودا 35 درصدي در مصرف انرژي يکي از صنايعي است که سهم بالايي را در اين زمينه به خود اختصاص داده است. در صورتيکه در زمستان به قاب پنجره و شيشه آن دست بزنيد خواهيد ديد که سرد است و اين دليل تبادل حرارتي بين قاب پنجره و شيشه با فضاي بيرون است.

براي رفع اين مشکل با استفاده از پنجره UPVC و شيشه دو جداره تبادل حرارتي از طريق پنجره به حداقل ممکن خواهد رسيد.

 قفل و يراق آلات سيستم درو پنجره :

با بکارگيري پيشرفته ترين قفل و يراق تحولي اساسي در سيستم قفل و يراق آلات درو پنجره به وجود آمده است. طراحي ويژه اين يراق آلات به گونه اي است  که درو پنجره را از چهار جهت احاطه کرده و باعث مي گردد که با چرخش يک دستگيره در يا پنجره توسط قفل هاي قارچي شکل به قاب هايشان محکم گردند که اين خود سبب ايمني بالاي در و پنجره ها مي گردد.

بشکرانه طراحي خاص قفل ها و لولاهاي نگهدارنده در و پنجره به قاب ،امکان بازو بسته کردن درها و پنجره ها در حالت هاي زير ميسر است :

1- يراق يک طرفه

2- يراق دو طرفه

3- يراق کشويي

4- يراق کشويي – لغزشي نيمه اتوماتيک

5- يراق کشويي – لغزشي تمام اتوماتيک

6- يراق تاشو

اين يراق آلات از استحکام و کيفيت بالايي برخوردار بوده و داراي عمري طولاني مي باشند.

 عايق در مقابل نفوذ آب :

در سيستم  پنجره UPVC ، طراحي دقيق و مهندسي پروفيل و آب بندها ودرزگيرها در سراسرقاب و پنجره، عدم نفوذ آب به داخل ساختمان را  تضمين مي نمايد. اين موضوع در نواحي داراي بارش فراوان و مستمر مانند شمال کشور از اهميت ويژه اي برخوردار است. با اين حال در بدنه پروفيل ها آبروهايي تعبيه شده است که در صورت نفوذ احتمالي آب بداخل پنجره ، آب بطور خودکار از پنجره خارج ميگردد.

 مانع ورود گرد و غبار و دود :

مهمترين ويژگي سيستم در و پنجره هاي UPVC قابليت آنها در ممانعت از نفوذ گرد و غبار و دود و ديگر ذرات معلق موجود در فضاي بيرون محل سکونت است. اين بخاطر نوارهاي درزگير و مکانيزم يراق آلات و قفل هاي ويژه اي است که در آنها بکار برده شده است .

استفاده ازاين سيستم خصوصا در اماکني که آلودگي شدت بيشتري دارد  توصيه ميگردد تا شرايط زندگي بهتري فراهم گردد.

 مقاوم در برابر شرايط مختلف آب و هوايي :

 پروفيل‌هاي UPVC بکار گرفته شده در درو پنجره‌ها داراي استحکام و عمر بسيار طولاني مي‌باشند و به جهت داشتن  نوارهاي آب بندي دوگانه بر روي درها و پنجره‌ها و چهار چوب آنها در مواجه با آب، باران، صدا، گردوغبار و دود و دم موجود در محيط بيرون مقاوم بوده و در مقابل باد و طوفان تا شدت 150 کيلومتر در ساعت بدون لرزش مي‌باشند.

 عدم اشتعال به هنگام آتش سوزي :

پروفيل  پنجره هاي UPVC به سبب ترکيب با CPE که نوعي تعديل کننده UPVC مي‌باشد، در برابر آتش مقاوم بوده و شعله ور نمي‌شود و خود به تنهايي قابل اشتعال نبوده و از گسترش آتش جلوگيري مي‌کند.

شعله هاي معمولي نظير شعله کبريت بر پروفيل هاي UPVC بي اثر است و آن‌ها را نمي سوزاند. افزودن مقادير مناسبي از تثبيت کننده هاي حرارتي ، مقاومت پروفيل ها را در مقابل حرارت افزايش داده و مانع از آسيب ديدن در و پنجره ها در مجاورت هواي آزاد و حرارت حاصل از تابش خورشيد مي گردد . پروفيل هاي UPVC وقتي در مجاورت جريان آتش قرار مي گيرند بسيار آهسته مي سوزند.

  نظافت آسان :

پروفيل ها مي توانند متناسب با نوع آلوده کننده نظافت شوند. ليکن بهترين پاک کننده آب و صابون است. صابون و آب از تشکيل الکتريسته و جذب گردو غبار ودوده محافظت مي نمايد. در صورت بروز خراشيدگي در سطح پروفيل آنرا با مايع وکانول برطرف نمائيد.لازم به تذکر است که استفاده از بنزين و مواد اسيدي سطح پروفيل را از بين مي‌برد.

نصب آسان :

نصب در و پنجره هاي UPVC ،از طريق پيچ ومهره کردن آنها به قاب فلزي اوليه و يا سازه هاي سيماني ،آجري و… صورت مي پذيرد و تمام فواصل و شکافها از طريق تزريق فوم و سيليکون پوشانده مي شود که اين خود سبب سهولت و سرعت در نصب مي گردد.

 مقاوم در مقابل اشعه ماوراء بنفش خورشيد :

تابش اشعه ماوراء بنفش خورشيد عامل اصلي از بين بردن رنگ اشياء است. موادي که به PVC افزوده مي شود موجب مقاومت در مقابل رنگ پريدگي پروفيل ميگردد.از طرفي اکسيد تيتانيوم موجود در پروفيل نيز انعکاس اشعه ماوراءبنفش خورشيد از سطـح پروفيل را موجب مي شود.

 استحکام :

ساختمان پروفيل از طراحي خاصي که آميخته از کانالها و ديواره ها بصورت طولي و عرضي مي باشد تشکيل مي شود که ضمن سبک تر شدن وزن سازه موجب استحکام پروفيل ها نيز مي گردد. علاوه براين ،وارد کردن پروفيل هاي فلزي گالوانيزه به ضخامت5/1 ميليمتر و متناسب با فضاي بعضي از کانالها، تقويت مضاعف پروفيل ها را سبب گشته واين امکان را ميسر مي سازد تا نصب يراق آلات و پيچ کردن آنها در داخل پروفيل هاي فلزي ميسر گرددو دوام و کارائي يراق آلات راحفظ نمايد.

امکان تبادل هوا :

يکي از ويژگيهاي جالب در و پنجره هاي UPVC ، امکان چرخش آنها حول محور عمودي و افقي است .با انتخاب حالت مورب (Tilt) محور عمودي پنجره با محور عمودي قاب زاويـــه اي 15 درجـــه مي سازد، در اين حالت پنجره از قسمت بالا باز شده و با ايجاد شکافي 15 درجه امکان تبادل هواي داخل با هواي بيرون را ميسر مي سازد(بدون آنکه پنجره بطور کامل باز شده باشد). با انتخاب حالت چرخش (Turn)، محور افقي پنجره با محور افقي قاب ، زاويه اي حداکثر 180 درجه مي سازد تا بيشترين تبادل هوا بين محيط داخل و بيرون امکان پذير گردد.

تنوع در ساخت :

از ويژگيهاي پروفيل هاي UPVC قابليت خم شدن آن است و مي توان آنرا به هر نوع انحناء و قوس مورد نياز در آورد. پنجره ها به گونه اي طراحي شده اند که نصب توري و پرده هاي کرکره اي با قاب UPVC برروي آنها امکان پذير ميگردد.

 پايداري در برابر زنگ زدگي و پوسيدگي :

 در و پنجره هاي UPVC به علت استفاده از تقويت کننده هاي گالوانيزه در داخل کليه پروفيل ها و يراق آلات ،در برابر زنگ زدگي و خوردگي و مواد شيميائي موجود در هوا بسيار مقاوم هستند.

 مقاومت در برابر زلزله :

صنعت ساختمان و معماري نوين بدليل رعايت مسايل ايمني از قبيل مقاومت در برابر زلزله و جلوگيري از بروز هزينه هاي احتمالي آن روزبه روز در حال تحول و دگرگوني در سطح جهان مي باشد.

محققان با بررسي خسارات زلزله و حرکات احتمالي زلزله سازه دريافته اند که نماهايي که با موارد مصرفي از قبيل سيمان و فلز نصب مي گردند باعث ايجاد ازدياد بار مرده در يک جهت سازه شده و در هنگام زلزله در سازه ايجاد پيچش مي نمايد. لذا استفاده از نماي  UPVC يکي از بهترين گزينه ها جهت سبک سازي و ضد زلزله نمودن سازه ها مي باشد.

 

آلودگي صوتي :

بررسي اثرات مخرب آلودگي صوتي بر روي انسان و نقش مؤثر پنجره دوجداره UPVC در کاهش اثرات آن

حالا چگونه از اثرات صدا جلوگيري کنيم؟

با توجه به آزمايشات انجام گرفته در علم پزشکي، محيطي به دور از هرگونه آلودگي صوتي تاثير بسزايي در سلامت جسم و روان انسان دارد، چراکه محيط آرام زندگي باعث تمدد اعصاب و در نتيجه افزايش بازدهي انسان مي شود. يکي از راههاي مؤثر در کاهش آلودگي صوتي، استفاده از سيستم در و پنجره مناسب مي‌باشد. سيستم  در و پنجره دوجداره UPVC مي تواند کمکي موثر در کاهش آلودگي صوتي باشد.

سيستم در پنجره دوجداره UPVC با کاهش آلودگي صوتي در محيط زندگي، آرامش و آسايش را براي شما به ارمغان مي آورد. شما مي توانيد با توجه به ميزان صداي موجود در محيط کار يا زندگي خود با انتخاب  پنجره UPVC و ضخامت مناسب شيشه، حداقل صدا را در محيط زندگي يا کار خود داشته باشيد.

با انتخاب سيستم پنجره دو جداره صداهاي تحريک کننده اعصاب و روان را تا ميزان 40- 30دسي بل کاهش دهيد و آرامش و سکوت را براي خود فراهم آوريد.

پديده آلودگي صوتي بخشي از مشکلات عمده زندگي در شهر هاي بزرگ خصوصا شهر هاي صنعتي است که ناخواسته در رفتارهاي احتمالي و سلامتي روح و روان شهروندان اثرات سوء و قابل مشاهده‌اي بجا مي‌گذارد. استفاده از در و پنجره‌هاي UPVC با شيشه‌هاي دوجداره ميزان صدا را تا 40 دسي بل کاهش مي دهد. که در سلامتي روح وروان افراد جامعه مؤثر مي‌باشد.

تحقيقات صورت گرفته در علم پزشکي گواه براين است که صداي بيش از اندازه بر سلامت ما تاثير به سزايي دارد. با بکارگيري در و پنجره‌هاي UPVC اين امکان براي شما فراهم ميگردد تا به تناسب نيازهاي شخصي خود ميزان آلودگي صوتي را کاهش دهيد. بسته به سطح صداي موجود (دي سي بل) مي‌توانيد از مشاوره ما در زمينه نوع شيشه و نوع قاب آن (ازمواد ترکيبي باشد يا مواد ديگر) استفاده نمائيد. پنجره‌هاي عايق صوت براي گذاشتن نقطه پايان به صداهاي آزاردهنده و فراهم نمودن آرامش و سکوت وسيله‌اي مناسب هستند

برچسب ها :خط توليد درب و پنجره UPVC ، خط توليد مونتاژ درب و پنجره UPVC ، خط توليد پروفيل UPVC ، ماشين آلات ساخت درب و پنجره UPVC ، خط توليد در و پنجره UPVC،خط توليد پنجره دو جداره UPVC|ماشين آلات ساخت درب و پنجره دو جداره UPVC|دستگاههاي مونتاژ درب و پنجره دو جداره UPVC