خط توليد پنجره دو جداره UPVC|ماشين آلات ساخت درب و پنجره دو جداره UPVC|دستگاههاي مونتاژ درب و پنجره دو جداره UPVC|پروفيل UPVC|خط توليد درب و پنجره UPVC|خط مونتاژ درب و پنجره UPVC|پنجره UPVC|ماشين آلات توليد درب و پنجره UPVC|ماشين آلات ساخت درب و پنجره UPVC|خط توليد پروفيل UPVC|خط توليد پروفيل درب و پنجره دو جداره UPVC

مزاياي پنجره‌هاي UPVC چيست

در و پنجره هاي Upvc طي ساليان اخير يکي از رايج ترين و پرآوازه ترين انواع پنجره بوده اند و در کمتر از يک دهه حضور فعال در ايران گوي سبقت را از ساير انواع در و پنجره ربوده اند. آشکار است که اين ميزان از محبوبيت و تقاضاي بازار به دليل مزاياي متعددي است که اين پنجره ها دارند.

1) دوام و استحکام بالا: در و پنجره هاي Upvc از لحاظ استحکام، محصولي قابل اطمينان هستند و علي رغم تفاوت هاي ظاهري آن با انواع فلزي، ثبات و دوام بسيار بالايي دارند. البته اين دوام و استحکام ارتباط مستقيم با نوع مواد اوليه و اجزاء تشکيل دهنده در و پنجره ها دارد.

2) ثبات رنگ: يکي از اجزاء تشکيل دهنده اين نوع پنجره ها پروفيل هاي Upvc است که به رنگ سفيد توليد مي شوند و ميزان سفيدي و ثبات و عدم تغيير آن، رابطه مستقيم با کيفيت و ميزان هر يک از ترکيبات به کار رفته در فرمولاسيون پروفيل هاي Upvc دارد.

3) تنوع رنگي نامحدود: تنوع رنگي در پنجره هاي Upvc به واسطه دو فرآيند کاملا متفاوت صورت مي پذيرد و هر دو روش نيز از لحاظ کيفي و مهمتر از آن استاندارد پذيرفته شده و قابل قبول است.

- پروفيل هاي لمينيت: پروفيل هايي هستند که فويل هاي رنگي در فرآيندي خاص و به واسطه ماشين آلات مربوط به اين کار روي آنها به شکلي جدايي ناپذير چسبانده مي شوند و از اين طريق امکان توليد رنگ هاي مختلفي از پنجره فراهم مي شود. يکي از شاخص ترين مزاياي لمينيت کردن پروفيل ها، امکان پياده سازي طرح هاي مختلف روي پروفيل هاست که از بين تمامي طرح هاي موجود در دنيا چند طرح مختلف چوب مانند گردويي، بلوطي و ماهاگوني و در بين رنگ ها نيز نوک مدادي و نقره اي پر مصرف ترين انواع پروفيل هاي لمينيت در ايران هستند.

- پروفيل هاي رنگ آميزي شده: در ابتدا بايد توجه داشت که هنوز هيچ يک از استانداردهاي معتبر در دنيا توليد پروفيل هاي رنگي را مجاز نکرده و پروفيل هاي Upvc هنگام توليد مي بايد به رنگ سفيد براي مصرف معمول و قهوه اي براي لمينيت کردن پروفيل توليد شوند؛ پروفيل هاي به کار رفته در ساختار پنجره، تنها از طريق رنگ آميزي به رنگ دلخواه مصرف کننده در مي آيند. در رابطه با پروفيل هاي رنگ آميزي شده بايد توجه داشت که رنگ مورد استفاده، رنگ ويژه پروفيل هاي Upvc است و از تکنولوژي خاصي بهره مي برد؛ به گونه اي که پنجره هاي Upvc رنگي استاندارد به هيچ وجه در طي ساليان دراز تغيير رنگ نمي دهند. خصوصيت ديگر رنگ هاي استاندارد، ضد خط و خش بودن آنهاست و در عين حال عدم محدوديت در انتخاب رنگ دلخواه و امکان اجراي طيف وسيع ??ميليون رنگ موجب شده تا اين روش به نسبت روش لمينيت کردن پروفيل ها از محبوبيت بيشتري برخوردار باشد.

4) عايق بندي: در واقع مهمترين عامل پديد آمدن نسل جديد پنجره ها و به طور کلي بسياري از مصالح ساختماني در عصر حاضر، قابليت آنها در عايق بندي فضاهاست و مي توان اينطور بيان کرد که در طيف وسيعي از مصالح ساختماني مورد استفاده در سقف، کف، ديوار و به خصوص در و پنجره ها، تاثير هر يک در ميزان عايق بندي فضا، ملاک ارزش گذاري و تعيين سطح کيفي آنها است.

ميزان عايق بندي در و پنجره هاي Upvc تابعي از عوامل مختلف مانند شيشه، پروفيل، يراق آلات، نصب، فرايند توليد و مونتاژ، ماشين آلات مورد استفاده در خط توليد و ميزان دقت آنها، پروفيل هاي گالوانيزه به کار رفته در درون پنجره و ميزان مهارت پرسنل شاغل در بخش توليد است که در صورت قرارگيري اين عوامل به نحوي درست و مناسب در کنار يکديگر، محصول به وجود آمده از کيفيتي مطلوب و کارکردي مقبول برخوردار خواهد بود.

5) امکان استفاده از شيشه هاي چندجداره: يکي از مهمترين اجزاء پنجره، شيشه آن است و به موازي پيشرفت هاي صورت گرفته در اين صنعت، فرايند توليد شيشه هاي چند جداره نيز دست خوش تحولات چشم گيري شده است. البته از ورود شيشه هاي دوجداره به بازار ساخت و ساز کشور چند دهه گذشته اما به غير از مواردي محدود، اکثر شيشه هاي دوجداره توليدي در دهه هاي گذشته از استانداردهاي لازم برخوردار نبودند و صرفا نام شيشه دو جداره را يدک مي کشيدند، اما خوشبختانه در سال هاي اخير شرکت هاي بسياري پا به عرصه اين صنعت گذاشته اند که امکانات مطلوبي براي توليد شيشه هاي چند جداره دارند.

شيشه هاي چند جداره، از لحاظ ميزان عايق بندي بر اساس ضخامت هر جدار، فاصله مابين هر جدار، تعداد جدارهاي به کار رفته، کيفيت مواد اوليه مورد استفاده در توليد مانند چسب ها و رطوبت گيرها، خط توليد و کيفيت ماشين آلات موجود در آن ارزش گذاري مي شوند؛ اما به زباني ساده تر، همانطور که از نام هر يک پيداست، هر چه ضخامت شيشه بيشتر و تعداد جدارها بالاتر باشد عايق بندي شيشه بيشتر خواهد بود.

6) افزايش ضريب امنيتي: در نسل قديم پنجره ها، تدبير خاصي جهت افزايش ضريب امنيتي پنجره انديشيده نشده بود و تنها مکانيزم موجود درآنها چفتي بود که موجب بسته نگه داشتن پنجره مي شد و با کمال تاسف شايد بيش از ?? درصد منازل در حال حاضر نيز از چنين در و پنجره هايي بهره مي برند. اما در و پنجره هاي Upvc به دليل طراحي خاص پروفيل ها و تنوع بسيار بالاي يراق آلات، توليد کننده و خريدار با توجه به کارآيي هريک از پنجره هاي مورد نظر خود، امکان بهره گيري از طيف وسيعي از انواع يراق آلات متنوع با کاربردهاي متفاوت را دارند. همچنين توليد کنندگان يراق آلات نيز براي ارايه محصول خود به بازار ملزم به رعايت استانداردهاي بسيار سختگيرانه اي هستند تا از اين طريق در ها و پنجره ها در برخي موارد خاص غيرقابل نفوذ و در برخي ديگر حتي به وسيله ابزار نيز قابليت نفوذي زمان بر و طاقت فرسا داشته باشند.

7) تنوع بسيار بالا در بازشو ها: يراق آلات مورد استفاده در در و پنجره هاي Upvc علاوه بر ضريب امنيتي بالا، مزاياي ديگري نيز دارند که از مهم ترين آنها امکان بهره گيري از تنوع بسيار بالا در بازشوها است. در واقع هنگام طراحي و ساخت پروفيل ها و يراق آلات در و پنجره هاي Upvc پيش بيني استفاده از هر نوع بازشو که به ذهن بشر خطور کند و احتمال نياز به آن حتي در موارد معدود شده است. به عنوان مثال، در صورتي که در فضايي نياز به اجراي پنجره اي به عرض ? متر و ارتفاع ? متر باشد و از طرف ديگر خريدار بخواهد پنجره اش فقط دو لنگه داشته باشد، در حالت معمول و به واسطه مواد اوليه مورد استفاده در پنجره هاي قديمي امکان ساخت چنين پنجره اي وجود نداشت، اما در پنجره هاي Upvc به واسطه استفاده از پروفيل و يراق ويژه چنين پنجره هايي (ليفت & اسلايد) امکان ساخت چنين در يا پنجره اي با عرض لنگه 3 متر وجود دارد. يا در صورتي که همين پنجره 6 متري روبه روي منظره اي زيبا يا بالکني بزرگ واقع شده باشد مي توان از يراقي استفاده کرد که کل بازشوها به سمت يک طرف جمع شده و تمام دهنه 6 متري باز شود (فولد & اسلايد)

8) امکان استفاده از يراق آلات الکترونيکي: از ديگر مزاياي اين نوع در و پنجره ها، امکان استفاده از تجهيزات الکترونيکي و کنترلرهاي برقي يا حتي ريموتي است. بيشترين کاربرد اين يراق آلات در مواقعي است که کاربر از تمکن مالي بالايي برخوردار باشد و به دنبال روش ها و امکاناتي است که با کمترين تلاش به امور روزمره خود رسيدگي کند و در حالي که به تماشاي تلويزيون مشغول است بتواند با يک ريموت پنجره هاي خانه را باز و بسته کند. البته از ديگر امکانات اين نوع يراق آلات، قابليت اتصال در و پنجره ها به سيستم اتوماسيون خانه يا حتي به سيستم مديريت هوشمند ساختمان است.

9) امکان ساخت و اجراي همه اشکال هندسي بدون محدوديت: يکي از شاخص ترين خصوصيات پروفيل هاي Upvc قابليت شکل پذيري و امکان ساخت اشکال هندسي با تنوع نامحدود است. مکانيزم عمل نيز به طور کلي به اين صورت است که پروفيل جهت تغيير شکل در دستگاه مخصوص اين کار در دمايي حدود 150 درجه سانتي گراد در مدت زمان هاي مختلف (بسته به نوع پروفيل بين 10تا 20دقيقه) نگهداري مي شود تا شرايط لارم جهت شکل دهي به پروفيل فراهم آيد.

10) قابليت بازسازي و تعويض پنجره هاي قديمي : يکي از امکانات بسيار کارآمد پنجره هاي upvc  قابليت جايگزيني روي پنجره هاي قديمي آهني، آلومينيومي و چوبي است، به گونه اي که بدون نياز به بنايي، هيچ گونه اثري از آثار پنجره قديمي نمي ماند و در عين حال به واسطه يک عمليات اجرايي مهندسي و اصولي، هماهنگي لازم با نماي ساختمان و ساير واحدهايي که نسبت به تعويض اقدام نکرده اند برقرار مي شود.

برچسب ها :پروفيل UPVC ، خط توليد درب و پنجره UPVC ، خط مونتاژ درب و پنجره UPVC ، پنجره UPVC  ، ماشين آلات توليد درب و پنجره UPVC  ، ماشين آلات ساخت درب و پنجره UPVC ،  خط توليد پروفيل UPVC ، خط توليد پروفيل درب و پنجره دو جداره UPVC،خط توليد پنجره دو جداره UPVC|ماشين آلات ساخت درب و پنجره دو جداره UPVC|دستگاههاي مونتاژ درب و پنجره دو جداره UPVC

خط تولید  ، خدمات فنی و مهندسی ،کارخانه تولید ،خط تولید لوله پنج لایه pex،خط تولید لوله پکس ،محصولات پلیمری ،صنعت پلیمر ، محصولات لاستیک و پلاستیک ، ماشین آلات تولید ،راه اندازی کارخانه ، نصب و راه اندازی خط تولید ، مشاوره صنعتی ، مشاوره تولیدی ،سرمایه گذاری صنعتی و تولیدی ، طرح توجیهی ، پروژه صنعتی ، سازنده خط تولید ،سازنده ماشین آلات ،اکسترود تولید ،سازنده اکسترودر تولید ،اکستروژن ،سازنده_دستگاه تولید لوله پنج لایه ،پلیمر ،تکنولوژی تولید ،فرآیند تولید ،تجهیزات صنعتی،

خط توليد پروفيل در و پنجره upvc، خط توليد داکت برق، خط توليد پنل ديوارپوش ، پانل ديواري و سقف کاذب pvc، خط توليد لوله پليکا PVC، خط توليد لوله تک لايه PEX ،خط توليد لوله پنج لايه کامپوزيت آلومينيوم و پکس  PEX AL PEX، خط توليد لوله يک لايه وچند لايه پلي اتيلن و پلي پروپيلن و پکس PP,PE,PEX، دستگاه لمينيت پانل، دستگاه هات استمپ پانل PVc خط UV ، هاي لايت يا براق پانل

,p production line FIVE LAYER PIPE ,PEX FIVE LAYER PIPE ,PIPING_PEX ,TUBE PEX ,PEX piping, ,PEX_AL_PEX ,PEX PIPE ,PEX_TUBE,production line ,PRODUCTION LINE POLYMER ,Trading Company, ,Production plan ,Industrial design ,Production Project ,Industrial project ,Technical Services ,Engineering services ,production technology ,Production Process ,Industrial equipment ,Machinery, ,Machine ,Setup Factory ,Installation production line Industry,Extrude,extrusion ,Industrial, ,Manufacturer production line, Manufacturer machines and machinery, #pex_pipe_production_line,

,Pex pipe machinery, Pex pipe machine, FIVE LAYER PIPE , ، PIPE PEX-AL-PEX ، pex five layer pipe production line, pex piping production machine  pex pipe، pex tube machinery، PEX tubing، PIPE MANUFACTURE pex-al-pex-pipe-five-layer-production-line-machinery-machine- piping-tubing-tube-ManufacturerEX-AL-PEX PIPE production machine|pex five layer pipe production line| piping machinery| tube tube|PEX tubing| tubing MANUFACTURE FIVE LAYER PIPE , , PERT ، PIPE PEX-AL-PEX ،pex pipe , pex five layer pipe production line, pex pipe production line  pex، pex piping ، pex pipe mashinery، PEX PIPE MACHINE،PEX AL PEX PIPE

خط توليد لوله پنج لايه و تک لایه آلومینیوم و پکس pex ، ماشین آلات توليد لوله پنج لایه و تک لایه پکس PEX ، دستگاه تولید لوله هاي پنج لايه ، کارخانه تولید لوله پنج لایه PEX ، خط تولید لوله تک لایه PEX , PERT خط-تولید-دستگاه-لوله-پنج-لایه-پکس-آلومینیومخط توليد لوله پنج لايه و تک لایه کامپوزیت آلومینیوم و پکس pex ، ماشین آلات توليد لوله پنج لایه و تک لایه پکس PEX ، دستگاه تولید لوله هاي پنج لايه ، کارخانه تولید لوله پلي اتيلن PEX ،