کلکتور آب سرد و گرم ساختمان

کلکتورهای آب سرد و گرم با کلکتور‌های گرمایشی تفاوتی اساسی دارند و آن این است که کلکتور ورودی آب اصلی شهر همان کلکتور آب سرد ساختمان می‌باشد.
بنابراین شما باید ابتدا ورودی اصلی ساختمان را به زانویی کلکتور آب سرد ساختمان متصل کنید و باید از سمت دیگر آن حتما مجدداً انشعابی دریافت کنید و به سمت پکیج و یا آبگرمکن ارسال کنید 

پس از آن از آبگرمکن یا پکیج خروجی دریافت می‌شود که بدون هیچ انشعابی باید به ورودی کلکتور آب گرم متصل شود و انتهای کلکتور آب گرم حتما بسته شود.
پس از آن از انشعاب های کلکتور سرد، لوله‌کشی آب سرد و برای لوله‌کشی آب گرم از انشعاب ‌های کلکتور گرم استفاده می‌شود. اغلب برای لوله‌کشی هر قسمت از ساختمان دو انشعاب آب سرد و گرم در کنار هم ایجاد می‌شوند.

کلکتورهای آب گرمایشی ساختمان به دو صورت ایجاد می‌شوند:

1- کلکتور رادیاتوری

2- کلکتور گرمایش از کف


آنچه قابل توجه است این است که بدانید کلکتورهای گرمایش خانه به آب رفت و برگشت به جای آب گرم و سرد تقسیم می‌شوند.
کلکتور آب رفت همان آب گرم می‌باشد که معمولا آن را در بالای جعبه بسته می‌شود و کلکتور آب برگشت یا همان آب سرد در پایین جعبه کلکتور نصب می‌کنند.
این کلکتورها فقط یک ورودی اصلی در یک سمت خود دارند. کلکتور آب رفت را از زیر پکیج دریافت می‌نمایند و به سمت لوله‌های گرمایش از کف و یا رادیاتورها ارسال می‌کنند. کلکتور آب سرد که توسط موتور پکیج از مدار در حال برگشت هست را نیز از مسیرهای مختلف جمع‌آوری کرده و به سمت پکیج و زیر پکیج هدایت می‌نمایند.
تفاوت در لوله‌کشی آب سرد و گرم و لوله‌کشی گرمایش در روش کلکتوری این است که باید تمامی مسیرهای لوله‌کشی حدودا به یک اندازه متراژ داشته باشند. به عنوان مثال رادیاتور در هر جایی که قرار گرفته باشد تفاوتی ندارد اما طول لوله رفتِ همه‌ی این رادیاتور ها و لوله برگشتِ همه‌ی رادیاتورها باید تقریبا 8 متر باشد.
اگر طول یک لوله را بلندتر در نظر بگیرند رادیاتور دورتر سردتر می‌شود و اگر یک مسیر کوتاه را انتخاب کنند، مسیرکوتاه به حالت بای پاس عمل می‌کند و به شدت داغ می‌شود. نکته قابل توجه دیگر این است که هر دو کلکتور آب رفت و برگشت در انتها توسط یک درپوش کلکتوری بسته خواهند شد.


کلکتور آب گرمایش از کف ساختمان

کلکتورهای گرمایش از کف تفاوت‌ های عمده ای را با کلکتورهای دیگر دارند. این کلکتورها به وسیله یک دبی سنج و یک شیر تنظیم جریان بصورت یک تکه و سرهم شده هستند.
دلیل استفاده از شیر تنظیم جریان و دبی سنج حساسیت بالای لوله‌های گرمایش از کف می‌باشد که باید بصورت بالانس و یکنواخت، آب را در سیستم به گردش در آورند. در انتهای کلکتور هم یک شیر هواگیری نصب می‌کنند که بر روی کلکتورهای آماده از قبل تعبیه می‌شود و یا باید پس از خریداری تعبیه می‌شود.
شیر هواگیری اهمیت بسیار زیادی در گرمایش از کف دارد و در زمان‌های مختلف برای بهبود عملکرد گرمایش از کف و هواگیری باید از آن استفاده نمود. معمولا این شیر هواگیری بصورت اتوماتیک عمل خواهد کرد.
کلکتورهای گرمایش از کف بصورت آماده و زوج در بازار موجود هستند. این کلکتورها دارای شیرهای اتوماتیکی می‌باشند که دیگر نیازی به نصب شیر نخواهند داشت.
شیرکلکتور گرمایش از کف با شیرهای والو دار سایر کلکتورهای تفاوت دارد ولی در هر صورت آن نیز برای قطرهای مختلف لوله موجود است. این شیر را دقیقا در ابتدای کلکتور نصب می‌نماییم.
اشتباه رایج بسیاری از اساتید لوله‌کشی در انتخاب کلکتور گرمایش از کف می‌باشد که نکته قابل توجهی است. اگرچه کلکتورهای معمولی در ابتدا برای مصرف کننده کمی کاهش هزینه به همراه دارند اما به دلیل اینکه کنترل‌های مورد نیاز در آن انجام نمی‌شود، فشار زیادی به لوله‌ها وارد می‌شود که در طول زمان باعث استهلاک شدید و صدمات جبران ناپذیر به لوله‌ها و همچنین از بین رفتن تمامی هزینه‌ها می‌شود. اگرچه در همان ابتدا هم، میزان انرژی بیشتری برای گرمایش مورد نیاز است.
نصب و راه‌اندازی سیستم کلکتورها و لوله‌کشی از نوع کلکتوری بسیار مورد توجه متقاضیان و مردم عادی و همچنین مورد توصیه مهندسان تاسیسات است. استفاده از این سیستم اگر همراه با لوله‌کشی زیر سقفی آب سرد و گرم ساختمان باشد موجب می‌شود تا در هزینه‌‌های تعمیر و نگهداری ساختمان از نظر تاسیسات، صرفه‌ جویی بسیار زیادی شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خط تولید  ، خدمات فنی و مهندسی ،کارخانه تولید ،خط تولید لوله پنج لایه pex،خط تولید لوله پکس ،محصولات پلیمری ،صنعت پلیمر ، محصولات لاستیک و پلاستیک ، ماشین آلات تولید ،راه اندازی کارخانه ، نصب و راه اندازی خط تولید ، مشاوره صنعتی ، مشاوره تولیدی ،سرمایه گذاری صنعتی و تولیدی ، طرح توجیهی ، پروژه صنعتی ، سازنده خط تولید ،سازنده ماشین آلات ،اکسترود تولید ،سازنده اکسترودر تولید ،اکستروژن ،سازنده_دستگاه تولید لوله پنج لایه ،پلیمر ،تکنولوژی تولید ،فرآیند تولید ،تجهیزات صنعتی،

خط توليد پروفيل در و پنجره upvc، خط توليد داکت برق، خط توليد پنل ديوارپوش ، پانل ديواري و سقف کاذب pvc، خط توليد لوله پليکا PVC، خط توليد لوله تک لايه PEX ،خط توليد لوله پنج لايه کامپوزيت آلومينيوم و پکس  PEX AL PEX، خط توليد لوله يک لايه وچند لايه پلي اتيلن و پلي پروپيلن و پکس PP,PE,PEX، دستگاه لمينيت پانل، دستگاه هات استمپ پانل PVc خط UV ، هاي لايت يا براق پانل

,p production line FIVE LAYER PIPE ,PEX FIVE LAYER PIPE ,PIPING_PEX ,TUBE PEX ,PEX piping, ,PEX_AL_PEX ,PEX PIPE ,PEX_TUBE,production line ,PRODUCTION LINE POLYMER ,Trading Company, ,Production plan ,Industrial design ,Production Project ,Industrial project ,Technical Services ,Engineering services ,production technology ,Production Process ,Industrial equipment ,Machinery, ,Machine ,Setup Factory ,Installation production line Industry,Extrude,extrusion ,Industrial, ,Manufacturer production line, Manufacturer machines and machinery, #pex_pipe_production_line,

,Pex pipe machinery, Pex pipe machine, FIVE LAYER PIPE , ، PIPE PEX-AL-PEX ، pex five layer pipe production line, pex piping production machine  pex pipe، pex tube machinery، PEX tubing، PIPE MANUFACTURE pex-al-pex-pipe-five-layer-production-line-machinery-machine- piping-tubing-tube-ManufacturerEX-AL-PEX PIPE production machine|pex five layer pipe production line| piping machinery| tube tube|PEX tubing| tubing MANUFACTURE FIVE LAYER PIPE , , PERT ، PIPE PEX-AL-PEX ،pex pipe , pex five layer pipe production line, pex pipe production line  pex، pex piping ، pex pipe mashinery، PEX PIPE MACHINE،PEX AL PEX PIPE

خط توليد لوله پنج لايه و تک لایه آلومینیوم و پکس pex ، ماشین آلات توليد لوله پنج لایه و تک لایه پکس PEX ، دستگاه تولید لوله هاي پنج لايه ، کارخانه تولید لوله پنج لایه PEX ، خط تولید لوله تک لایه PEX , PERT خط-تولید-دستگاه-لوله-پنج-لایه-پکس-آلومینیومخط توليد لوله پنج لايه و تک لایه کامپوزیت آلومینیوم و پکس pex ، ماشین آلات توليد لوله پنج لایه و تک لایه پکس PEX ، دستگاه تولید لوله هاي پنج لايه ، کارخانه تولید لوله پلي اتيلن PEX ،