چوب پلاستیک و جایگاه آن در بازارهای جهانی

 

چوب پلاستیک و بازار جهانی

کامپوزیت پلاستیک چوب ترکیبی از الیاف چوب و رزین مصنوعی است. رزین های مصنوعی گرمانرم عمدتا پلی پروپیلن، پلی اتیلن یا پلی وینیل کلراید است. چوب در قالب خاک اره یا آرد چوب است. الیاف چوب از چوب کاج بازیافت می شوند. کامپوزیت چوب پلاستیک دارای خصوصیات دوگانه چوب و پلاستیک است. در مخلوط کردن آرد چوب، خواص مکانیکی و خواص حرارتی را نسبت به گرمانرمهای جامد افزایش می دهد. کامپوزیت های پلاستیکی چوب توسط مخلوط شدید آرد چوب با رزین های گرمانرم گرم ساخته می شود. فرایند به دنبال اکستروژن است که در آن مخلوط ها به محصول مورد نظر تبدیل می شوند. افزودنی هایی مانند عوامل فوم، رنگ ها، روان کننده ها و تثبیت کننده ها برای افزایش محصول نهایی به منطقه مورد استفاده. کامپوزیت چوب پلاست طبقه جدیدی از مواد کامپوزیتی است که با تکنولوژی و توسعه در حال تبدیل شدن به جریان اصلی هستند. کامپوزیت در حال تبدیل شدن به مواد مورد علاقه در ساخت و ساز، مبلمان و برنامه های زیرساخت است.

 

بازار پلاستیک چوب می تواند براساس نوع کامپوزیت تقسیم شود:

 

    پلی اتیلن بر پایه کامپوزیت های پلاستیکی چوب

    کامپوزیت های چوب پلاستیک ساخته شده بر اساس پلی پروپیلن

    پلی کامپوزیت های پلاستیکی چوب بر اساس پلی وینیل کلرید

 

چوب پلاستیک: بازار بر اساس برنامه

    ساختمان و ساخت و ساز-

        کفپوش و راه -

        روکش

        پروفیل های پنجره و پروفیل های درب

        تر و تمیز کردن ساختمان بیرونی

        ترمیم داخلی داخلی (درب، تخته دیواری)

    خودرو

 پانل ها

    مبلمان

        مبلمان فضای باز

        مبلمان داخل سالن

        کابینت حمام و آشپزخانه

    زیر ساخت

        محوطه سازی چوب

        سازه های باغ

 

همزمان با تغییر قیمت پتروشیمی های اولیه و ثانویه همراه با مسائل مربوط به محیط زیست مربوط به گازهای گلخانه ای و انتشار کربن، تولید محصولات بیولوژیکی را ارتقاء می دهد. برخی از مقامات دولتی صدور گواهینامه محیط زیست را به کامپوزیت چوب پلاستیک مجوز دادند. بنابراین استراتژی های مربوط به محصولات مبتنی بر بیولوژیک عامل اصلی رانندگی در بازار کامپوزیت چوب پلاستیک خواهد بود. پیش بینی می شود رشد صنایع ساخت و ساز و خودرو با اجرای سیاست های محرمانگی سختگیرانه موجب شود که بازار جهانی چوب کامپوزیت ها در حال حرکت باشد. پیش بینی می شود که افزایش سرمایه گذاری در فعالیت های تحقیقاتی و توسعه برای پیشرفت محصولات در محصولات مصرفی، در بازار چوب پلاستیکی باشد.

ورود صنایع جنگل به منزل زیستگاه گونه های گیاهی و حیوانی منفجر می شود که تنوع زیستی و زنجیره غذایی را از بین می برد. با توجه به فعالیت های ورود به سیستم، Hardwoods ها سوء استفاده می کنند. بنابراین چوب کامپوزیت پلاستیک جایگزین چوب سخت است. کامپوزیت چوب پلاستیک در حال ظهور به عنوان محصولات پایدار است.

 

بازار کامپوزیت پلاستیک جهانی: تقسیم بندی بازار

بازار جهانی چوب پلاستیک کامپوزیت به هفت منطقه کلیدی جغرافیایی شامل آمریکای شمالی، آمریکای لاتین، اروپای غربی، اروپای شرقی، آسیا و اقیانوسیه، ژاپن و شرق میانه و آفریقا تقسیم شده است. آسیا اقیانوس آرام بر بازار کامپوزیت پلاستیک چوب تسلط خواهد داشت. رشد صنایع ساخت و ساز در اقتصادهای در حال توسعه مانند هند و چین، بازار کامپوزیت پلاستیک چوب را در اختیار خواهد داشت. افزایش استفاده از کامپوزیت های پلاستیکی چوب در توسعه زیرساخت ها، بازار کامپوزیت های پلاستیکی چوب را افزایش می دهد. آسیای اقیانوسیه توسط آمریکای شمالی دنبال می شود. افزایش استفاده از کفپوش چوب پلاستیک مبتنی بر فاکتور موثر در بازار در این منطقه خواهد بود. به دلیل رشد صنعت خودرو در ایتالیا، آلمان، فرانسه و انگلستان، اروپای غربی در حال رشد است. توسعه سازه های زیربنایی و فعالیت های ساختمانی در خاورمیانه و آفریقا از بازار کامپوزیت های پلاستیکی چوبی حمایت می کند.

 

 

 

 

کلمات کلیدی :

چوب پلاستیک-چوب پلاست-دیوارپوش چوب پلاست-پروفیل چوب پلاستیک-کفپوش چوب پلاست-روف گاردن چوب پلاست-ورق چوب پلاستیک-محصولات چوب پلاست-تولیدات چوب پلاست-سازه های چوب پلاست- کامپوزیت چوب پلاستیک-خط تولید چوب پلاست-خط تولید چوب پلاستیک-صفحه چوب پلاستیک-ساخت چوب پلاست-سقف کاذب چوب پلاستیک-کامپوزیت wpc-تولید wpc-درب چوب پلاست-

پلی وود- وود پلاست-وود پلاستیک wpc-wood plastic-wood plast-poly wood-polywood-- Wood-Plastic Composite