خط توليد لوله کامپوزيت آلومينيوم پنج لايه| خط توليد لوله پنج لايه

PEX - AL - PEX PIPE |خط توليد لوله آلومينيوم و PEX |خط توليد لوله کامپوزيت آلومينيوم پنج لايه| خط توليد لوله سه لايه | خط توليد لوله پنج لايه|خط توليد لوله پنج لايه کف خواب|خط توليد لوله گرمايش از کف

 

خط توليد لوله هاي 5 لايه (PEX- AL- PEX  /  PERT- AL- PERT )     :

لوله هاي 5 لايه نوعي لوله مرکب هستند که لايه داخلي و خارجي آن از پلي اتيلن کراس لينک شده( PEX ) و يک لايه آلومينيومي ( در وسط) و دو لايه چسب مخصوص ( مابين PEX و آلومينيوم)  تشکيل شده است .

اين لوله ها در ظرفيتهاي و قطرهاي مختلف ( بطور معمول از 16 الي 32 ميليمتري)  قابل توليد مي باشد.

تکنولوژي مورد استفاده در توليد اين نوع لوله ها مختلف بوده و بطور متداول تکنولوژي Over-Lap  و تکنولوژي  But-Welding  بيشترين استفاده را دارا مي باشد.

استفاده از تکنولوژي توليد بصورت Over-lap نياز به سرمايه گذاري کمتر بوده البته ضخامت آلومينيوم بکار رفته و سرعت توليد خط توليد نيز از نوع ديگر کمتر مي باشد.

استفاده از تکنولوژي توليد لوله هاي 5 لايه بصورت Butt-welding  ( جوش سربه سر) داراي مزيتهاي مختلفي از قبيل: امکان استفاده از آلومينيوم ضخيمتر در لايه مياني ‘ امکان تحمل فشار بيشتر توسط لوله هاي توليد شده ‘ طول عمر بيشتر لوله هاي توليد شده ‘ و سرعت توليد بيشتر مي باشد و همچنين نياز به سرمايه گذاري بيشتر نيز مي باشد.

کاربردهاي محصول:

از عمده ترين کاربردهاي آن مي توان به استفاده در سيستمهاي گرمايش از کف ، شبکه لوله کشي بهداشتي ساختمان (آب سرد و گرم حدود 95 درجه سانتي گراد) ،  شبکه لوله کشي رادياتور و شوفاژ (عدم نفوذ اکسيژن و مقاومت حرارتي بالا)  و غيره اشاره نمود.

 

ويژگيها و کاربردهاي لوله پنج لايه PEX – AL – PEX

مهم ترين ويژگي لوله هاي پکس آلپکس ساختار پنج لايه آن است. اين لوله ها با استفاده از آخرين فناوري روز و تلفيق فلز و پليمر علاوه بر بهره گيري از مزاياي لوله هاي فلزي و پليمري ، معايب اين لوله ها و مشکلات ناشي از کارکرد نامطلوب آنها ندارد.

پکس pex به کار رفته در لايه هاي خارجي و داخلي لوله هاي پنج لايه درخواصي مانند مقاومت در برابر خوردگي، رسوب، پوسيدگي، جلوگيري از افت فشار، خواصي مانند عدم نفوذپذيري اکسيژن و کاهش انبساط طولي را به برتري اين محصول نسبت به ساير لوله ها افزوده است.

تکنولوژي برتر و تلفيق هوشمندانه آلومينيوم آلياژي با پليمر PEX، لوله اي با توان تحمل دماي 90C در مدت 50 سال در فشار 10BAR براي همگان به ارمغان آورده است.

پليمر PEX

پلي اتيلن (PE) يکي از پرمصرف ترين مواد ترموپلاست در جهان است که داراي خواص برجسته اي مانند: عايق الکتريکي، خاصيت فيلم شدن و مقاومت شيميايي مي باشد. همچنين اين پليمر ضعفهايي از جمله عدم مقاومت در مقابل حلالها در دماي بالا، ترک زايي تنشي (در مواردي که سطح پليمر با مايع تماس داشته باشد) را به همراه دارد.

دانشمندان براي رفع اين ضعف از عمليات مشبک سازي (CROSSLINKING) طي چندين مرحله فرآيندهاي پيچيده شيميايي بهره جسته اند. اين فرآيند، مقاومت پليمر مشبک شده (PEX) را در مقابل فشار و دماي بالا افزايش داده و تاثير زيادي نيز بر افزايش مقاومت شيميايي آن دارد.

ساير مزاياي اين پليمر عبارتند از:

• مقاومت بالا در برابر فشار و دما

• انتقال ناچيز صدا

• مقاومت در برابر رسوب گذاري و سايش

• مقاومت شيميايي بالا

• انعطاق پذيري بالا

• عدم عبور نور و نفوذ اکسيژن

 

فناوري روز دنيا :

فناوري هاي قديمي هر يک مزايا و معايب خودشان را دارند و هيچکدام به تنهايي کامل نيستند. تلفيق هوشمندانه فلز و پليمر در لوله پنج لايه آخرين دستاورد جهان صنعت در ساخت لوله هاي بادوام و مطمئن مي باشد. طول عمر بالا همراه با تحمل دماي 90C بصورت مداوم با ضريب انبساط طولي ناچيز در حد فلز، يک سيستم لوله کشي بدون عيب و نقص را در اختيار همگان قرار ميدهد.

 

کاربرد لوله هاي پنج لايه :

لوله پنج لايه (PEX – AL – PEX) به جهت ساختار ويژه پليمري و خواص فيزيکي و مکانيکي خود، براي مصارف گوناگون و حداکثر دماي 90C قابل کاربرد است. اين لوله ها که بر اساس استاندارد ASTM F-1281 توليد مي گردند براي مصارف زير پيشنهاد مي گردند:

مصارف آبرساني و آشاميدني:  لوله پنج لايه جهت استفاده در انتقال آب آشاميدني براي مصارف آب سرد و گرم کاملا مطمئن بوده و طبق تاييديه اخذ شده از موسسه WRC-NSF انگلستان تطابق کامل با استاندارد بهداشتي BS6920 و همچنين براساس تائيديه موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران با استاندارد DVGW-W542 مطابقت دارد.

کابرد در صنايع پزشکي و بهداشتي:  از اين لوله هاي پنج لايه در صنايع پزشکي نظير انتقال گاز طبي و سيستمهاي دياليز و استفاده و ... استفاده مي شود همچنين اين لوله در صنايع غذايي، دارويي و اغلب مواد شيميايي که در آن از دماي کمتر از 90C استفاده مي گردد، کاربرد دارد.

کاربرد صنعتي:  در کارخانه هاي توليد مواد شيميايي که لوله هاي فولادي کارايي لازم را ندارند از اين نوع لوله استفاده مي گردد. همچنين در صنايعي نظير نفت، گاز، پتروشيمي، کشتي سازي، ماشين سازي و ... مورد استفاده قرار مي گيرد.

کابرد در سيستمهاي حرارتي و برودتي:  به علت توانايي مطلوب اين لوله در مقابل فشار و ترک خوردگي، در فن کوئل، سردخانه، سيستم هاي مولد سرما و نيز سيستم هاي سرمايش از کف و ... استفاده مي گردد. اين لوله به علت کارکرد بلند مدت در دماي 90C در سيستم هاي رادياتور و همچنين به دليل ضريب انتقال حرارت مناسب در سيستم گرمايش از کف مورد استفاده قرار مي گيرد.

 

اتصالات لوله پنج لايه :

اتصالات پنج لايه از آلياژ برنج با آبکاري نيکل ساخته مي شود تا از خوردگي، فرسايش و رسوب گيري آن جلوگيري شود. فناوري نوين در طراحي، کنترل کيفيت دقيق در توليد، به همراه اورينگهاي ويژه، دوام و آب بندي کامل را در شرايط سخت کاري و زمان طولاني تضمين مي نمايد. تاييديه موسسه استاندارد در انطباق اتصالات پنج لايه با استاندارد ASTM F-1974 به پيوست آمده است.

 

لوله پنج لايه PEX-AL-PEX

با توجه به هزينه هاي کلان ساختمان هاي امروزي ، برنامه ريزي براي افزايش طول عمر ساختمان ها امري ضروري به نظر مي رسد. يکي از مهم ترين عوامل جهت افزايش طول عمر ساختمان ، سيستم تاسيسات و لوله کشي آن است.

همزمان با پيشرفت هاي اخير و کاربرد تکنولوژي هاي جديد در صنعت ساختمان ، لوله هاي بکار رفته در ساختمان نيز دچار تحولي شگرف شده است. اين تحول با عرضه لوله هاي تلفيقي پنج لايه PEX-AL-PEX با طول عمر بيش از 50 سال و با دماي کاربردي حداکثر 90 درجه سانتيگراد معرفي شده است 

نسل جديد لوله ها که اصطلاحا به لوله هاي پنج لايه معروف مي باشند به دليل مواردي همچون:

1-استحکام و دوام طولاني مدت

2-رعايت کامل استانداردهاي بهداشتي

3-نصب سريع و آسان

4-قيمت مناسب

به سرعت در سراسر جهان جايگزين لوله هاي فلزي و پليمري گرديدند.اين لوله ها درکلاس PEX-AL-PEX توليد و مورد استفاده قرار مي گيرد.

ساختار مولکولي لايه هاي نگهدارنده: لايه آلومينيومي در مجموع به نحوي در کنار همديگر قرارگرفته اند که در سيستمهايي نظير آبرساني سرد وگرم.آب آشاميدني.رادياتور.گرمايش از کف.هواي فشرده و انتقال مايعات از کارايي حداکثر بر خوردار مي باشند.

در اين لوله ها مايعات و سيالات بدليل عبور از درون لايه PEX نه تنها کليه خواص و ويژگيهاي خود را حفظ مي نمايد بلکه بدليل ساختار صيقلي و صاف مواد لايه دروني هيچگونه رسوب و خوردگي بر جاي نخواهد ماند.

در عين حال لايه PEX بيروني نيز هر گونه فشار.خورندگي و ضربات افتعالي را به هنگام نصب و پس از آن در طول زمان تحمل و دفع مي نمايد.لايه آلومينيومي نيز به عنوان لايه مياني در سراسر طول لوله با استفاده از تکنولوژي پيشرفته ultrqsonic از يک سو مانع از نفوذ اکسيژن گرديده و از سوي ديگر با حفظ حالت لوله در زمان خمش نياز به مصرف اتصالات گوناگون را در حجم وسيعي کاهش ميدهد.

در مجموع رعايت کليه استانداردهاي اجباري سلامت و بهداشت مربوط به آب آشاميدني و نوشيدنيها در کنار مزيتهاي فوق الذکر ميتواند آرامش و آسايش خاطر را براي مصرف کنندگان به همراه دارد.

تاييديه هاي صادر شده از سوي مراجع ذيصلاح و انجام آزمايشات گوناگون علمي تحت استانداردهاي ASTMF 1287 و BS69Z O(BRITISH STANDARD) شامل تستهاي:

تحمل فشار در دما هاي مختلف (PRESSURE TEST)

کشش (RING STRENGTH)

خوردگي(در مقابل آب نمک دريا 5% .سودسوزآوراشباع.اسيد استيک 99%.اسيد سولفوريک 88% و اتانول 96%)

ضخامت لايه آلومينيوم و کليه لايه ها

ترکيدن(BURST) عدم کرويت(OUT OF ROUNDNESS)

در حال حاضر جهت توليد لوله هاي تلفيقي يا همان لوله هاي پنج لايه مرجع استاندارد ملي تدوين شده است .

اين استاندارد بر اساس استاندارد جهاني iso 21003 مي باشد ولي اکثر توليد کنندگان بر اساس استاندارد ASTM اقدام به توليد مي نمايند .

اما در سطح دنيا استانداردهاي معتبري همچون DVGW آلمان , Uni ايتاليا , گوست روسيه و . . . موجود مي باشد

دسته بندي استاندارد ASTM جهت توليد بر اساس نوع جوش و همچنين نوع ماده اوليه مصرفي در لوله مي باشد

که به شرح ذيل است : 

ASTM F-1335 نوع جوش لوله تيگ يا ليزر است

ASTM F-1281 نوع جوش آلتروسونيک با مواد پلي اتيلن مشبک يا همان پکس PE-X

ASTM F-1282 نوع جوش آلتروسونيک با مواد پلي اتيلن عادي يا پلي اتيلن مقاوم در برابر حرارت معروف به PERT

 

ساختار شيميايي لوله هاي 5  لايه :                                              

ساختار شيميايي لوله هاي پنج لايه ، پلي اتيلن مي باشد که يکي از پر مصرف ترين مواد ترموپلاست در جهان  بوده و داراي خواص برجسته اي مانند عايق الکتريکي ، خاصيت فيلم شدن و مقاومت شيميايي مي باشند البته اين پليمر ها ضعفهايي از جمله عدم مقاومت در برابر حلالها  در دماي بالا ، ترک زايي تنشي را دارا مي باشند که دانشمندان براي رفع اين مشکلات از عمليات مشبک سازي و ياCrosslinking  استفاده کرده اند .ره وري اين لوله ها را حداکثر ممکن ضمانت مي نمايد.ارائه گارانتي ومطمئن و فراگير بر اين موارد مي باشد

 

ساختار فيزيکي لوله هاي پنج لايه :

لوله هاي 5 لايه از نوع لوله هاي مرکبي هستند که از ترکيب دو لايه پلي اتيلن مشبک شده به نام PEX و يک لايه فلز و دو لايه چسبمخصوص تشکيل شده است .

در اين لوله ها ، لايه هاي داخلي و خارجي از جنس پلي اتيلن و لايه مياني از آلياژ آلومينيوم مي باشد .

 

پلي اتيلن کراسلينک شده (Crosslinking pex)

همانطور  که گفته شد پلي اتيلن يکي از پر مصرف ترين مواد ترمو پلاستيک در جهان هست که خواص قابل توجهي مثل عايق الکتريکي ، خاصيت فيلم شدن و مقاومت شيميايي را دارا مي باشد . بدون بو و مزه بوده و سمي نمي باشد . ولي در عين حال داراي يک سري ضعف هايي نيز است که به ساختار مولکولي آن بر مي گردد . بعنوان مثال مقاومت پلي اتيلن در برابر حلال ها به سرعت با دما و شرايطي که سطح در معرض آن قرار مي گيرد ، تغيير مي کند و ترک زائي تنشي در تمام حالاتي که سطح پليمر در تماس با يک مايع باشد وجود دارد و در چنين شرايطي مقدار تخريب به نوع پلي اتيلن و فرمول بندي آميزه پليمري بستگي دارد . بعنوان مثال لوله هاي توليد شده با پلي اتيلن براي مدت طولاني در مجاورت آب جوش قابل استفاده نيستند اين امر استفاده اين لوله ها در شبکه هاي آبرساني حرارتي را محدود کرده است .

بمنظور اصلاح ساختار ، بهينه نمودن و تقويت اين پليمر در برابر حرارتهاي بالا آنرا تحت يکسري فرآيند شيميايي ازجمله عامل دار کردن و شبکه اي نمودن پليمر قرار مي دهند . با مشبک شدن پلي اتيلن ، ويژگي هاي جرياني اين پليمر محدودتر شده و پليمر در بسياري از حلالهايي که PE معمولي را حل مي کنند حل نمي گردد .

علاوه بر اين پلي اتيلن اصلاح شده و مقاومت حرارتي آن افزايش يافته و از مقاومت خستگي بسيار بيشتري برخوردار مي شود . اين پلي اتيلن  شبکه اي شده از بلورينگي و حساسيت ترک زايي تنشي متري برخوردار است وتحت اين شرايط ويژگيهاي الکتريکي آن همچنان پا برجاست و مقاومت دي الکتريک آن نيز بهبود يافته است .

 

لايه آلومينيوم  (Aluminum layer)

هرچند لوله هاي پليمري مانند پلي اتيلن ، پلي پروپيلن ، پلي اتيلن مشبک ، داراي مزايايي نسبت به لوله هاي فلزي مي باشند ولي داراي دو ايراد بزرگ زير نيز مي باشند :

الف ) ضريب انبساط حرارتي زياد

بطور کلي ضريب انبساط حرارتي مواد پليمري در مقايسه با فلزات بسيار بالا مي باشند . بعنوان نمونه ضريب انبساط حرارتي پلي پروپيلن و پلي اتيلن در محدوده 19% - 14% مي باشد در صورتي که ضريب انبساط حرارتي فلزات کمتر از 0/02مي باشد .

هنگامي که آب گرم داخل لوله هاي پليمري جريان يابد طول لوله ها افزايش مي يابد و در صورت بسته بودن شبکه لوله کشي ايجاد تنش هاي حرارتي کرده و طول عمر لوله را کاهش مي دهد .

 

ب ) نفوذ اکسيژن

نفوذ اکسيژن به داخل آب بخصوص در سيستم هاي حرارتي مثل شوفاژ تخريب اجزاي فلزي را به دنبال خواهد داشت .

استفاده از لايه آلومينيوم موجب حل دو مشکل فوق مي شود .

 

 مشخصات آلومينيوم مصرفي در اين لوله ها بر اساس استاندارد ASTM به صورت زير مي باشد :

الف) استحکام کششي : حداقل  Mpa 100   يا  Psi14600

ب) درصد افزايش طول در نقطه پارگي : 20%

ج) ضخامت : بين 0/3 – 0/2 ميلي متر ( بسته به قطر لوله )

 

استفاده از آلومينيوم هاي آلياژي که داراي استحکام بالا مي باشد داراي دو مزيت است :

الف) استحکام بالاي لوله

ب) قابليت جوش بهتر

نکته حائز اهميت در کاربرد لايه آلومينيوم ، جوش طولي آن مي باشد . اگر لايه آلومينيوم بدون جوش استفاده شود در استحکام لوله ها نقش مهمي را ايفا نخواهند کرد جوش فويل آلومينيوم با ضخامت حدود 200 تا 300 ميکرون تکنولوژي بالايي را مي طلبد که در توليد به روش آلترا سونيک  (Ultrasonice welding)اعمال شده است .

 

 چسب :Adhesive

همانطوري که شرح داده شد ، بين لايه آلومينيوم و لايه داخلي و خارجي پلي اتيلن مشبک از دو لايه چسب استفاده شده است . قابل توجه است که چسبندگي پلي اتيلن مشبک به آلومينيوم ، ضعيف مي باشد و استفاده از چسب الزامي مي باشد . چسب مورد استفاده بايستي داراي خواص زير باشد :

الف) استحکام چسبندگي بالا به سطح آلومينيوم و پلي اتيلن مشبک

ب) مقاومت حرارتي بالا بطوريکه تا دماي 110 درجه سانتي گراد در زمان طولاني را تحمل کند

ج) قابليت فرآيند در خط توليد لوله

 

برچسب ها :خط توليد لوله،پلي اتيلن ،لوله هاي پليمري ،پلي پروپيلن ،لوله هاي 5 لايه،لايه PEX ،PEX-AL-PEX ،لوله هاي تلفيقي پنج لايه PEX-AL-PEX،،اتصالات پنج لايه،کاربرد لوله هاي پنج لايه،لوله هاي پکس آلپکس ،پکس pex،لوله هاي پليمري مرکب پکس،لوله هاي پلي اتيلن شبکه اي شده،مزاياي پلي اتيلن PEX،لوله هاي مرکب PEX

PEX - AL - PEX PIPE |خط توليد لوله آلومينيوم و PEX |خط توليد لوله کامپوزيت آلومينيوم پنج لايه| خط توليد لوله سه لايه | خط توليد لوله پنج لايه|خط توليد لوله پنج لايه کف خواب|خط توليد لوله گرمايش از کف

 

برچسب ها :خط توليد لوله،پلي اتيلن ،لوله هاي پليمري ،پلي پروپيلن ،لوله هاي 5 لايه،لايه PEX ،PEX-AL-PEX ،لوله هاي تلفيقي پنج لايه PEX-AL-PEX،،اتصالات پنج لايه،کاربرد لوله هاي پنج لايه،لوله هاي پکس آلپکس ،پکس pex،لوله هاي پليمري مرکب پکس،لوله هاي پلي اتيلن شبکه اي شده،مزاياي پلي اتيلن PEX،لوله هاي مرکب PEX

PEX - AL - PEX PIPE |خط توليد لوله آلومينيوم و PEX |خط توليد لوله کامپوزيت آلومينيوم پنج لايه| خط توليد لوله سه لايه | خط توليد لوله پنج لايه|خط توليد لوله پنج لايه کف خواب|خط توليد لوله گرمايش از کف

 

خط توليد ساير لوله هاي کامپوزيت :

1) لوله هاي 3 و 5 لايه PP / PP- R / PEX با لايه ضد نفوذ اکسيژن (EVOH)  در ظرفيتها و سايزهاي مختلف.

 مزايا : داراي طول عمر بسيار بالا ، عدم نفوذ اکسيژن و اشعه ماورا بنفش ، عدم امکان رشد ميکروب در داخل لوله و غيره.

2) لوله هاي کامپوزيت PP- R  با لايه آلومينيوم  .

3) لوله هاي PE تقويت شده با مفتول و يا نخ  .

نسل جديد لوله هاي پنج لايه در سيستم گرمايشي و سرمايشي

نقش نسل جديد لوله ها پنج لايه در بهينه سازي سيستم هاي گرمايشي و سرمايشي ساختمان ها،استفاده از نسل جديد لوله هاي پليمري مرکب پکس، در سيستم هاي حرارتي و برودتي ساختمان ها روز به روز گسترش مي يابد. مزايايي نظير مقاومت در برابر پوسيدگي و زنگ زدگي، شکل پذيري مناسب، مقاومت در برابر فشار و درجه حرارت بالا به مدت طولاني، ضريب انبساط طولي کم، ايجاد افت فشار کم در سيستم، مقاومت در برابر حلال ها، جلوگيري از رسوب مواد موجود در آب، امکان انتخاب قطر کم تر در طول واحد لوله در هنگام طراحي، حمل و نقل سريع و آسان و کاهش تعداد اتصالات، از جمله مواردي هستند که به بهينه سازي مصرف انرژي و کاهش هزينه ي سيستم آب رساني در صنعت ساختمان کمک شاياني نموده است. استفاده از لوله هاي پليمري از اوايل دهه ي 1970 ميلادي با هدف جايگزيني مناسب براي لوله هاي مسي و لوله گالوانيزه که در ساختمان به کار مي روند مورد توجه قرار گرفته است.

از آنجا که لوله هاي فلزي به تدريج دچار خوردگي و پوسيدگي مي شوند، تحقيق براي دستيابي به لوله هايي با عمر زياد که معايب لوله هاي فلزي را نداشته باشند در کشورهاي صنعتي آغاز گرديد که در بدو امر منجر به توليد لوله هاي پليمري معمولي گرديد ولي با توجه به ايرادات مشاهده شده در لوله هاي پليمري معمولي تحقيقات ادامه يافت تا آن که مجر به توليد نسل جديد لوله هاي پليمري مرکب پکس گرديد. لوله هاي پنج لايه که نوع شبکه اي شده ي لوله هاي پلي اتيلن معمولي هستند به تدريجه جايگزين لوله هاي رايج فلزي در صنعت ساختمان در کشورهاي پيشرفته صنعتي شده اند.

 

لوله هاي پليمري :

از اوايل دهه ي 1970 ميلادي که مطالعه بر روي لوله هاي پليمري به مرحله ي نويني رسيد، تلاش براي دستيابي به محصولي که عاري از معايب لوله هاي فلزي باشد بر مبناي اصول اقتصادي شامل قيمت نازل در توليد و سرعت عمل بيش تر در حين کاربرد و مونتاژ، وارد مرحله ي جديدي گشت. در ابتداي امر، محققان لوله پلي اتيلن، لوله سبز يا لوله پلي پروپيلن و لوله پليکا را مورد توجه قرار دادند.

ولي لوله هاي مذکور در آن زمان داراي يک عيب عمده بودند: بر خلاف فلزات که داراي ساختماني فشرده و غير قابل نفوذ بودند، پليمرها در برابر اکسيژن موجود در آب نفوذپذير بودند و در نتيجه تأسيسات مکانيکي از قبيل پمپ ها، رادياتورها، شيرآلات و مخازن آب، در صورت اتصال به چنين لوله هايي مورد خوردگي شديد قرار مي گرفتند و با گذشت زمان دچار پوسيدگي مي شدند. همچنين در لوله هاي پليمري، با افزايش دما، تضميني براي حفظ خواص مکانيکي و فيزيکي وجود نداشت.

با توجه به معايب مذکور، نوعي جديد از پليمر به نام پليمر شبکه اي شده (Cross Linking) توليد گرديد که در آن اتصال عرضي بين زنجيره هاي پليمري از ساختار خطي به ساختار شبکه اي تبديل گشت و پلي اتيلني که از طريق چنين فرآيندي حاصل آمد به پلي اتيلن شبکه اي پکس معروف گرديد.

به طور کلي پلي اتيلن شبکه شده از مسير تحول 30 ساله اي به دست آمد. از آن جا که پلي اتيلن معمولي داراي ويژگي هايي نظير عايق الکتريکي بودن، خاصيت ورقه شدن و مقاومت شيميايي بالا را دارا مي باشد ، گزينه ي مناسبي براي استفاده در صنعت لوله کشي ساختمان بود، ولي نقطه ي ضعف پلي اتيلن معمولي آن است که اين ماده در برابر حلال ها به سرعت تغيير شکل مي دهد و ممکن است در آب ناخالص  در آن ترک به وجود آيد. از اين رو پلي اتيلن معمولي در طولاني مدت در آب گرم قابل استفاده نيست و کاربرد آن در شبکه ي تأسيسات حرارتي ساختمان مورد سوال قرار مي گيرد. براي برطرف نمودن اين نقص، پلي اتيلن را به اصطلاح شبکه اي مي نمايند تا محصول پکس به دست آيد. با شبکه اي شدن پلي اتيلن، مقاومت آن در برابر حلال ها افزايش مي يابد، ضمن آن که برخي خواص فيزيکي و مکانيکي آن در دماي بالا هم بهبود مي يابد.

 

لوله هاي پليمري مرکب پکس داراي ويژگي ها و ساختاري شبکه اي به شرح زير مي باشند:

1-لايه ي آلومينيوم: اگرچه لوله هاي پلي اتيلن شبکه اي شده در برابر حلال ها پايدارند، ولي داراي دو محدوديت مهم مي باشند:

الف) ضريب انبساط حرارتي بالا: به طور کلي ضريب انبساط حرارتي مواد پليمري نسبت به فلزات بالاتر است. هنگامي که آب گرم در لوله هاي پليمري جريان مي يابد ابتدا طول لوله ها افزايش مي يابد که در صورت بسته بودن شبکه ي لوله کشي، تنش هاي حرارتي به وجود مي آيند.

ب) نفوذ اکسيژن: نفوذ اکسيژن از طريق لايه هاي پليمري در سيستم هاي رايج حرارتي، تخريب ديگر اجزاي سيستم را به همراه دارد. براي رفع دو ايراد مشروحه، از لايه اي آلومينيوم بهره مي گيرند. مشخصات آلومينيومن مصرفي بر طبق استانداردASTM ارائه مي شود، ولي مي توان به طور کلي ضخامت آن را بين 0/2 تا 0/3 ميلي متر و مقاومت کششي آن را حداقل 100 مگاپاسکال انتخاب نمود.

2- چسب: بين لايه ي آلومينيوم و لايه هاي خارجي پلي اتيلن شبکه شده، از چسب ويژه اي استفاده مي گردد. چسب مورد استفاده بايد داراي دو ويژگي مهم باشد:

الف) استحکام بالا به هنگام چسبيدن به آلومينيوم و پلي اتيلن؛ و

ب) مقاومت حرارتي بالا تا دماي 110 درجه ي سانتي گراد به مدت طولاني.

 

ويژگي ها و مزاياي لوله هاي مرکب پنج لايه

به طور کلي مزاياي پلي اتيلن PEX به شرح زير هستند:

1- عمر بالاي بهره برداري: بر طبق استاندارد ASTM و نيز استاندارد DIN طول عمر لوله هاي PEX در شرايط استاندارد بهره بردراي حدود 50 سال برآوردمي گردد.

2-تحمل فشار و دماي بالا و نيز دماي زير صفر درجه ي سانتي گراد: با مراجعه به استاندارد  ASTM-F128، لوله هاي PEX مي توانند در دماي 95 درجه ي سانتي گراد با فشار 10 اتمسفر به مدت 50 سال شرايط بهره برداري را فراهم نمايند. همچنين لوله هاي PEX، قابليت تحمل دماهاي زير صفر درجه تا حد 40 درجه ي سانتي گراد زير صفر را دارا مي باشند، لذا مي توان از اين لوله ها در مولدهاي سرمايشي هم بهره برد.

3-عدم نفوذ اکسيژن: لوله هاي PEX به دليل وجود آلومينيوم، در مقابل نفوذ اکسيژن محفوظ هستند و لذا هيچ گونه خوردگي متوجه اتصالات لوله کشي و مخازن نمي گرددد. 

 

مقطع عرضي لوله هاي پليمري مرکب (PEX)

مقاومت سايشي: لايه ي پليمري که در لوله ي مرکب قرار دارد، مقاومت بالايي در برابر ذرات شن و ماسه و املاح معدني دارد که اين ويژگي به دليل شبکه اي شدن پليمر است.

مقاومت در برابر رسوبات: جدار داخلي لوله هاي مرکب PEX، نسبت به جدار داخلي لوله هاي فلزي صيقلي تر است که اين امر امکان رسوب گيري توسط لوله را منتفي مي نمايد.

انتخاب لوله با قطر کم تر در طراحي: به دليل عدم رسوب گذاري، افت فشار داخل لوله ها بسيار کم است و لذا هنگام طرح، انتخاب لوله هايي با قطر کم تر فراهم مي آيد.

انعطاف پذيري: با توجه به آن که فلزات قابليت شکل پذيري و پليمرها قابليت انعطاف پذيري بالايي دارند، انتظار مي رود که لوله هاي (PEX) که حاوي هر دو مولد مذکورند، هر دو ويژگي را داشته باشند. لوله هاي (PEX) در مقابل ضربه و تنش هاي وارده مقاومت بالاتري به دليل وجود آلومينيوم در مرکز لايه دارند، ضمن آن که به دليل بدنه ي پليمري، انعطاف پذيري بالايي در برابر تغييرات فشار و درجه حرارت دارند.

کاهش تعداد اتصالات: به دليل انعطاف پذير بودن لوله هاي مرکب (PEX)، امکان تهيه ي کلاف طولي از آن ها فراهم مي آيد و لذا مي توان طول لوله ها را بلندتر طراحي نمود که در نتيجه امکان کاهش تعداد اتصالات فراهم مي آيد. ذکر اين نکته لازم است که در صورت کاهش تعداد اتصالات در طرح، مي توان لوله کشي را با هزينه ي کم تري انجام داد و هزينه ي طراحي و اجرا را پايين آورد.

 

نتيجه 

با پيشرفت علم در زمينه ي پليمرها، امکان توليد لوله هاي مرکب (PEX) فراهم آمده است که با بهره گيري از آن ها مي توان گام بلندي در بهينه سازي اقتصادي و بهينه سازي مصرف انرژي در شبکه هاي حرارتي و برودتي در لوله کشي ها و تأسيسات آب رساني ساختماني برداشت. مزايايي نظير مقاوم بودن در برابر مواد شيميايي موجود در آب، مقاوم بودن در برابر حلال ها، مقاومت در برابر فشار و درجه حرارت بالا به مدت طولاني، ضريب انبساط طولي ناچيز، عدم ورود اکسيژن به لايه هاي داخلي، جلوگيري از رسوب گذاري، عدم تغيير رنگ و بو و مزه ي آب داخل لوله، عدم پوسيدگي لوله، قابليت انعطاف پذيري بالا، ايجاد افت فشار کم در سيستم، امکان انتخاب قطر کم تر در طرح لوله، کاهش تعداد اتصالات و حمل و نقل و نصب سريع و آسان مواردي هستند که به بهينه سازي مصرف انرژي و کاهش هزينه ي سيستم لوله کشي در صنعت ساختمان کمک شاياني مي نمايند.

 

برچسب ها :خط توليد لوله،پلي اتيلن ،لوله هاي پليمري ،پلي پروپيلن ،لوله هاي 5 لايه،لايه PEX ،PEX-AL-PEX ،لوله هاي تلفيقي پنج لايه PEX-AL-PEX،،اتصالات پنج لايه،کاربرد لوله هاي پنج لايه،لوله هاي پکس آلپکس ،پکس pex،لوله هاي پليمري مرکب پکس،لوله هاي پلي اتيلن شبکه اي شده،مزاياي پلي اتيلن PEX،لوله هاي مرکب PEX

 خط توليد لوله کامپوزيت آلومينيوم  پنج لايه| خط توليد لوله پنج لايه  خط توليد لوله کامپوزيت آلومينيوم  پنج لايه| خط توليد لوله پنج لايه  خط توليد لوله کامپوزيت آلومينيوم  پنج لايه| خط توليد لوله پنج لايه  خط توليد لوله کامپوزيت آلومينيوم  پنج لايه| خط توليد لوله پنج لايه

مدیر بازرگانی : سعيد شريعتي
شماره های تماس : 3197-133-0913 * 3197-133-0933
ادرس ایمیل : info@bpsico.ir , bpsico.ir@gmail.com

  • نام و نام خانوادگی:
  • شماره همراه :
  • پیام شما: